UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС бореться з впливом Китаю на країни Глобального Півдня — FT

Китайські компанії часто втілюють проєкти, які також фінансував й ЄС.

ЄС намагається протистояти зростаючому впливу Китаю в усьому світі, оскільки Пекін виявляється більш оперативним у наданні інвестицій в інфраструктуру країнам Глобального Півдня, попередив керівник блоку з питань розвитку. Ютта Урпілайнен, єврокомісар з питань міжнародного партнерства, заявила, що складна бюрократія, екологічні та соціальні умови, пов'язані з фінансуванням ЄС, ускладнюють міжнародну інвестиційну стратегію блоку, щоб протистояти китайській ініціативі "Пояс і шлях", пише Financial Times.

"Ми живемо в епоху геополітичної конкуренції. Ми стикаємося з битвою наративів, але все більше і більше ми стикаємося з битвою пропозицій", — сказала Урпілайнен в інтерв'ю Financial Times, маючи на увазі обіцянки Китаю щодо швидкого фінансування і швидкого завершення проєктів.

Згідно з даними аналітичного центру Американського інституту підприємництва, з 2013 року до середини минулого року китайський фонд BRI інвестував майже 1 трлн євро у 152 країни світу. Урпілайнен визнала, що партнери ЄС також вітають інвестиції з Пекіна. Але вона зазначила, що китайські компанії часто втілюють проєкти, які ЄС також фінансував, і наполягає на тому, що ЄС є кращим довгостроковим партнером.

"Це партнерство створило величезну залежність від Китаю. Наша мета — і це в наших власних інтересах — посилити стійкість, самодостатність і незалежність партнерів [ЄС]", — повідомила вона.

Читайте також: Китайські технологічні групи розширюють присутність на Близькому Сході — FT

Нагадаємо, що Китай "залицяється" до Європи й прагне використати розбіжності на Заході. Аналітики вказують, що Китай працює за принципом "розділяй і володарюй".