UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єреван спростовує інформацію про знищення вірменського мотострілецького полку та ліквідацію його полковника

Загострення  в районі Карабаху триває вже третю добу. 

Азербайджан повідомив про знищення 18-ї мотострілецької артилерійської дивізії Вірменії,  а також про ліквідацію її полковника Карена Бабаяна. Про це повідомив начальник пресслужби Міноборони Азербайджану полковник Вагіф Даргяхли.

«В результаті полк противника, який зазнав великих втрат у живій силі і техніці, був повністю знищений», - заявив він, додаючи, що вірменська сторона наразі потребує допомоги для транспортування померлих та поранених. 

Mətbuat Xidmətinin rəisi polkovnik Vaqif Dərgahlı: “Ermənistan ordusunun alayı darmadağın edilib” Azərbaycan Ordusunun...

Опубликовано Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyi Понедельник, 28 сентября 2020 г.

Проте у Єревані цю інформацію спростовують, повідомляє видання "РИА Новости". 

Читайте також: Євросоюз застеріг треті країни від втручання в конфлікт Вірменії та Азербайджану

Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів - 20% території Азербайджану - знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано досі.

Баку почало наступ в Нагірному Карабаху, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабаху, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення».