UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єменські хусити заявили, що продовжать топити британські кораблі

Нещодавно після удару хуситів затонуло судно Rubymar.

Підтримувані Іраном єменські повстанці-хусити в неділю, 3 березня, пообіцяли продовжувати атакувати британські кораблі в Аденській затоці після потоплення судна Rubymar, яке належить Британії. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Італійський корабель збив безпілотник у Червоному морі

Американські військові підтвердили, що судно Rubymar затонуло після того, як 18 лютого в нього влучила ракета хуситів.

"Ємен продовжить топити британські кораблі, і будь-які наслідки або інші збитки будуть додані до британського рахунку", - заявив представник бойовиків Хусейн аль-Еззі.

Rubymar - перше судно, повністю знищене після того, як у листопаді минулого року хусити почали атакувати комерційні кораблі в Червоному морі.

Суховантаж, який затонув, становить ризик підводного удару для інших кораблів, які проходять через жваві судноплавні шляхи цього водного маршруту. 

Також потоплення корабля становить екологічну загрозу. Викид великої кількості добрив у Червоне море, які перевозило судно, становить серйозну небезпеку для морського життя — перевантаження поживними речовинами ризикує стимулювати надмірний ріст водоростей, які споживатимуть стільки кисню, що звичайні морські мешканці можуть не вижити.

Науковці закликали країни регіону терміново прийняти план моніторингу забруднених районів, а також розробити стратегію очищення.

Читайте також: США знищили дві ракети та чотири безпілотники хуситів у Ємені, які готувалися до атак у Червоному морі

Упродовж останніх місяців хусити постійно завдають ударів безпілотниками та запускають ракети по вантажних суднах у Червоному морі — так вони намагаються тиснути на Ізраїль, щоб змусити його припинити війну проти ХАМАС у Секторі Гази. 

У грудні США оголосили про створення військово-морської коаліції за участю 20 країн, щоб допомогти захистити кораблі від атак у Червоному морі. Штати та Британія також завдавали ударів по низці цілей бойовиків у Ємені.  

У лютому ЄС розпочав військово-морську місію в регіоні під назвою Eunavfor Aspides для захисту судноплавства.