Єгипет попередив Ізраїль про потенційну атаку за три дні до нападу палестинського ісламістського угрупування ХАМАС, яке сталося 7 жовтня.
Такі слова очільника комітету у закордонних справах Палати представників Майкла Маккола цитує BBC. Натомість прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу назвав ці повідомлення «абсолютно неправдивими».
Ця заява зроблена на фоні того, що ізраїльські спецслужби перебувають під пильною увагою, оскільки вони не змогли запобігти найжорстокішій атаці палестинських бойовиків за всю 75-річну історію Ізраїлю.
«Я не хочу заглиблюватися в таємниці, але попередження було зроблено. Я думаю, питання було в тому, на якому рівні», - зазначив Маккол журналістам після закритого брифінгу розвідки для законодавців про кризу на Близькому Сході.
Нагадаємо, рух ХАМАС оголосив про початок операції «Шторм Аль-Акса» проти Ізраїлю вранці 7 жовтня. Палестинські бойовики, зокрема захопили КПП «Ерез» і на деякий період прорвалися до міст Ашкелон і Сдерот, а також атакували фестиваль електронної музики.
Міноборони Ізраїлю тоді повідомило про набір резервістів. Глава відомства Йоав Галант закликав усіх бути готовими до тривалих бойових дій. За кілька годин прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що його країна перебуває «у стані війни» та переможе. У свою чергу, ЦАХАЛ анонсував, що скоро «обрушить всю свою силу на Сектор Гази». Армія отримала наказ повністю заблокувати цю територію. За словами Нетаньягу, буде необхідна тривала і потужна кампанія. Із тих пір Ізраїль регулярно завдає ударів по палестинських об'єктах.
Десятки викрадених ізраїльтян, сотні вбитих, тисячі поранених – такий результат раптового нападу терористів ХАМАС на Ізраїль. Ізраїль оголосив про військову операцію на території Сектора Гази. Якщо не зважати на значні втрати, немає сумнівів, що в ізраїльтян вистачить сил, аби фізично знищити ХАМАС як боєздатну військово-політичну структуру. Але що буде далі? Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, – пише В’ячеслав Ліхачов у статті «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?»