UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єдина відповідь, яка спрацює, — це більше важкої зброї.

Військова ситуація у східних регіонах «настільки жахлива, — навіть гірша, ніж люди кажуть», — сказав Кулеба у прямому ефірі у Твіттері.

Україна найбільше потребує реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), щоб протистояти російській перевагі у тяжкому озброєнні, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Військова ситуація у східних регіонах «настільки жахлива, — навіть гірша, ніж люди кажуть», — сказав Кулеба у прямому ефірі в Твіттері, відповідаючи на запитання та відповіді з Польщі, повідомляє CNN.

За словами Кулеби, єдина відповідь, яка спрацює, — це «більше важкої зброї. Без нього ми не зможемо відкинути їх назад».

Сполучені Штати погодилися направити такі системи в Україну, але щодня без їхнього прибуття означав нові втрати життів і територій, додав Кулеба, зазначивши, що також необхідні безпілотники та далекобійна артилерія.

Читайте також: США готують нову партію гаубиць M777 для України

Він назвав рішення Вашингтона з цього приводу "вирішальним".

Офіційні особи США окреслили загалом спектр озброєнь, які вирушають в Україну, але безпосередньо не відповіли на неодноразові запити України на системи РСЗВ, які мають набагато більшу дальність дії, ніж вже відправлені гаубиці.

Відповідаючи на одне питання про найнагальніші потреби України, Кулеба повторив: «Якщо вам справді небайдужа Україна, зброя, зброя та ще раз зброя».

Кулебу запитали, які фрази він найменше любить чути. «Моя найменш улюблена фраза – «Ми працюємо над цим». Я ненавиджу це. Я хочу почути або "Ми зрозуміли", або "Цього не станеться", - сказав він.

Щодо переговорів із Росією Кулеба заявив таке:

«Момент, коли Росія вимагатиме припинення вогню, означатиме лише одне, що Росія перебуває в одному кроці від поразки у війні. Росія не вимагатиме припинення вогню, поки вони в наступі. Але коли вони вимагатимуть припинення вогню, ми двічі й тричі подумаємо, перш ніж розглядати».

Він також сказав, що росіяни намагалися знайти проросійські голоси на окупованій ними території, але не змогли знайти достатньо людей, які бажають працювати з окупантами. "Переважна більшість хоче бути Україною", - сказав він.

Він додав, що Україна працює з країнами G7 та іншими партнерами, намагаючись припинити спроби Росії ухилитися від санкцій через треті країни і сказав, що Україна знає, хто ці країни.