Країни Євросоюзу повинні бути єдиними та рішучими у своїй позиції стосовно безпекових викликів на континенті, але створення спільної армії замість розвитку внутрішніх збройних сил наразі є недоцільним. Такої думки дотримується глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, повідомляє видання Kronen Zeitung.
На думку Борреля, фінансування та розвиток національних армій є набагато ефективнішим способом для зберігання безпеки в Європі та світі, ніж керування єдиною армією, створеною на їх базі.
«Не потрібно створювати армію ЄС. Жодна з 27 армій не може бути замінена єдиною європейською силою. Треба просто об’єднати спільні зусилля, скоординуватися і краще інвестувати в захист. І нічого більше. Ми витрачаємо на оборону стільки ж, скільки Китай, і в чотири рази більше, ніж Росія. Внаслідок боргової кризи ми вступили у фазу роззброєння. У результаті ми не можемо впоратися з поточними викликами. Ключове слово — ефективність. Інакше це просто марна трата грошей», — сказав Боррель.
Нагадаємо, що раніше Боррель запевнив у довготривалій підтримці України з боку Євросоюзу на тлі війни проти Росії.
Частина дослідників на Заході впевнена, що нинішній етап російсько-української війни лише прискорив цілком природний процес, який запустив розпад СРСР. Це може привести як до повної, так і до часткової дезінтеграції Російської Федерації. На мапі світу, ймовірно, з’являться нові національні держави. Тому вже зараз потрібно готуватися до можливих геополітичних викликів. Подробиці в матеріалі Івана Гісема «Розпад Росії: що про це думають на Заході».