UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія висловила Китаю занепокоєння через нещодавні військові навчання навколо Тайваню

Пекін назвав навчання попередженням проти “сепаратистських актів”.

Японія висловила Пекіну стурбованість у зв'язку з військовими навчаннями Китаю навколо Тайваню, проведеними в понеділок, 14 жовтня, повідомляє Reuters.

Читайте також: Сі Цзіньпін повторив обіцянку про “возз'єднання” з Тайванем на тлі 75-річчя правління Комуністичної партії в Китаї

“Ми знаємо, що вчора Китай провів військові навчання навколо Тайваню. Уряд із серйозним інтересом спостерігає за розвитком подій і поінформував китайську сторону про нашу стурбованість”, - сказав заступник головного секретаря кабінету міністрів Японії Кадзухіко Аокі у вівторок, 15 жовтня.

У понеділок Міністерство оборони Китаю пообіцяло вжити подальших заходів проти Тайваню, якщо це буде необхідно, після проведення одноденних військових навчань навколо острова.

Китай заявив, що ці навчання були попередженням проти “сепаратистських актів”. Штати також засудили маневри Пекіна.

Частина навчань передбачала відпрацювання “блокади ключового порту”, розриваючи морську лінію Тайваню для імпорту товарів, продовольства й енергоносіїв.  Аналітики кажуть, що цей елемент навчань ретельно вивчається, оскільки подібна тактика може чинити тиск та ізолювати Тайвань перед будь-яким повномасштабним вторгненням.

Крім того, зони навчань, зображені на карті китайських військових, були ближче до Тайваню, ніж під час попередніх маневрів. Також під час нових навчань значно активнішою, ніж раніше, була китайська берегова охорона. 

Міністерство оборони Тайваню заявило, що зафіксувало рекордну кількість китайських військових літаків — 153, які брали участь у військових навчаннях навколо острова.

Читайте також: "Готові до бою": Тайвань заявив про китайські авіаносці біля острова

Хоча нові китайські навчання навколо Тайваню, очевидно, були коротшими за попередні, вони були інтенсивними з точки зору відпрацювання швидких атак, розгортання кораблів і літаків. Попередні великі військові маневри в травні відбулися після інавгурації нового президента Тайваню Вільяма Лая, якого Китай називає “небезпечним сепаратистом”. 

Китай, як відомо, вважає Тайвань своєю територією і ніколи не виключав можливості застосування сили для отримання контролю над островом.