UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія та США розробили керівні принципи “розширеного стримування” на тлі зростання ядерних загроз 

Країни стикаються з дедалі серйознішими стратегічними викликами, йдеться у спільній заяві.

Японія та США у п'ятницю, 27 грудня, оголосили про узгодження керівних принципів “розширеного стримування” на тлі викликів безпеці, зокрема, з боку Китаю і Північної Кореї, повідомляє Kyodo.

Читайте також: Зеленський та прем'єр Японії домовились про зустріч

“Альянс стикається з дедалі серйознішими стратегічними і ядерними загрозами. Уряди Японії і Сполучених Штатів Америки зобов'язуються посилювати розширені сили стримування з метою сприяння регіональній стабільності й запобігання виникненню конфліктів”, - йдеться у заяві.

Документ покликаний зміцнити “наявні процедури консультацій і комунікації, пов'язані з розширеним стримуванням”.

Керівні принципи також “стосуються стратегічних сигналів з метою максимізації стримування і посилення заходів розширеного стримування США, підкріплених оборонними можливостями Японії”.

Під терміном “розширене стримування” часто розуміють зобов'язання США використовувати весь спектр своїх ядерних, а також звичайних сил і засобів для захисту Японії на тлі посилення військової активності Китаю і ракетно-ядерних розробок Північної Кореї.

Читайте також: Україна отримала близько 1,2 мільярда доларів від Японії через проєкти Світового банку

Наразі серйозні ризики становить, зокрема, військова співпраця Росії та КНДР, яких єднає переконання, що Захід в особі США й НАТО є екзистенційною загрозою для їхніх режимів, і РФ намагається скористатися цією "єдністю" для виборювання собі місця на геополітичному Олімпі, зокрема за допомогою військового потенціалу Північної Кореї. Заради своєї мети Москва не стримуватиме ядерних амбіцій Пхеньяна і тим самим надасть поштовх ядерному розповсюдженню, що за такого сценарію здається неминучим.

Якщо КНДР справді отримає, як прогнозується, технології виробництва МБР із дальністю, що дасть змогу досягати території США, це означатиме високу ймовірність повномасштабного ядерного конфлікту. Про те, чи зупинить Трамп тандем Росії та КНДР, розмірковував Сергій Корсунський.