UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія піднімала в повітря винищувачі після того, як російські військові літаки вперше за п'ять років облетіли країну

Літаки РФ не входили в повітряний простір Японії, але пролетіли над територією, яка є предметом територіальної суперечки між Токіо й Москвою.

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Японія піднімала в повітря винищувачі після того, як російські військові літаки вперше за п'ять років облетіли архіпелаг, повідомляє The Japan Times.

Читайте також: Японія та Україна посилюють співпрацю в IT-сфері — Міноборони

У четвер, 12 вересня, два російські літаки Ту-142 пролетіли з моря між Японією і Південною Кореєю в напрямку префектури Окінава. Потім літаки вирушили на північ над Тихим океаном, щоб завершити свій маршрут біля острова Хоккайдо, згідно з заявою Міністерства оборони Японії.

Літаки РФ не входили в повітряний простір Японії, але пролетіли над територією, яка є предметом територіальної суперечки між Токіо й Москвою, пише видання.

“У відповідь ми в екстреному порядку мобілізували винищувачі Повітряних сил самооборони”, - йдеться в заяві Міністерства.

Востаннє російські військові літаки здійснювали політ над Японією у 2019 році, розповів представник Міноборони, але тоді йшлося про бомбардувальники, які увійшли в повітряний простір країни.

Японія також піднімала в повітря винищувачі наприкінці серпня, коли китайський військовий літак порушив її повітряний простір. Двохвилинне вторгнення літака-розвідника Y-9 стало першим в історії вторгненням китайського військового літака в повітряний простір Японії, писали тоді місцеві ЗМІ.

Читайте також: США хочуть розгорнути у Японії ракетні системи Typhon. Раніше це заборонялось договором з Москвою

Повідомлялося, що цього тижня російські та китайські військові кораблі розпочали спільні навчання в Японському морі. Ці маневри є частиною великих військово-морських навчань, які російський диктатор Владімір Путін назвав найбільшими в своєму роді за останні три десятиліття.

Пекін і Москва активізували військову співпрацю останніми роками, при цьому обидві країни виступають проти того, що називають домінуванням США у світових справах.