UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія не може зараз відмовитися від імпорту російської нафти — міністр економіки країни

За словами міністра, у країни обмежені енергетичні ресурси.

Японія на даний момент не може припинити імпорт нафти з РФ і приєднатися до планів ЄС запровадити ембарго на російську нафту. Про це заявив міністр економіки Японії Коїті Хагіуда, повідомляє Kyodo.

«У Японії обмежені ресурси, і нам складно прямо зараз діяти разом з ЄС», - сказав Хагіуда.

Міністр також додав, що з цього питання кожна країна має діяти, враховуючи власні можливості.

Однак, за словами Хагіуда, Японія хоче «рухатися в тому ж напрямі», що і президент США Джо Байден, який нещодавно заявив про відкритість Вашингтона до нових санкцій проти РФ і оголосив про плани обговорювати цю тему з G7.

Хагіуда зазначив, що з метою зниження енергетичної залежності від РФ Японія попросила США збільшити виробництво зрідженого природного газу. В Токіо розглядають можливість видачі кредитів тим японським фірмам, які беруть участь в проектах з виробництва зрідженого газу в США.

Повідомляється, що в середу Хагіуда зустрівся із міністром енергетики США Дженніфер Гренхолм. Міністри обговорили підтримку енергетичної безпеки на тлі вторгнення РФ в Україну. Крім того, відбулася зустріч держсекретаря США Ентоні Блінкена та радника з національної безпеки Японії Такео Акіба. Серед іншого, сторони обговорили співпрацю щодо санкцій проти РФ.

За даними Японської організації з розвитку зовнішньої торгівлі, у 2021 році на Росію припадало 3,6% імпорту нафти та 8,8% імпорту зрідженого природного газу в Японію.

Читайте також: ЄС готується до запровадження ембарго на імпорт російської нафти, але з деякими винятками

Раніше голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала країнам ЄС запровадити заборону на імпорт сирої нафти з Росії протягом шести місяців, а нафтопродуктів — до кінця 2022 року.

За її словами, шостий пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії буде спрямований на банки, зокрема Сбербанк та на нафту.

Також повідомлялося, що Угорщині та Словаччині можуть дозволити продовжити закуповувати російську нафту.

Ці країни найбільше залежать від поставок РФ. Зокрема, Угорщина неодноразово заявляла, що не підтримуватиме санкції, що зачіпають енергоносії.