UA / RU
Підтримати ZN.ua

Якщо Туреччина не буде втручатися: у Вірменії назвали умову припинення бойових дій в Карабаху

Пашинян заявляє про намагання відновити Османську імперію. 

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що бойові дії в районі Нагірного Карабаху припиняться, коли Туреччина припинить своє втручання в загострення конфлікту. Про це повідомляє прес-служба Пашиняна.

Він зауважив, що від 1,5 до 2 тис. військових Туреччини були відправлені з Сирії в Карабах для підтримки Азербайджану. Пашинян називає такі дії намаганням відновити Османську імперію. 

"Пашинян сказав, що в якості умови припинення вогню Вірменія наполягає на тому, щоб Туреччина припинила своє втручання, знищила або нейтралізувала найманців і терористів", - повідомили в прес-службі вірменського прем'єр-міністра.

Читайте також: Міноборони Азербайджану: Вірменія обстріляла шість районів навколо Нагірного Карабаху

Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетному обстрілі житлових кварталів у регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Подальший розвиток ситуації багато в чому залежить від того, яку позицію займатимуть у війні за Нагірний Карабах Москва і Анкара. Туреччина всіляко підтримує Азербайджан. Але виглядає вкрай малоймовірним, що Анкара відкрито втрутиться в збройний конфлікт на боці Азербайджану.

А ось яку позицію займатиме Москва, яка озброювала як Єреван, так і Баку? Російське МЗС закликає до переговорів. Але Кремль уже довгі роки проводить в регіоні політику «розділяй і володарюй», що підсилює його позиції на Південному Кавказі. «Розморожування» ж нагірно-карабаського конфлікту дозволяє росіянам досягти ряду стратегічних цілей. По-перше, перерізати нафтові і газові комунікації через Південний Кавказ, за ​​якими азербайджанські енергоносії потрапляють на європейський ринок. По-друге, продемонструвати Китаю, що найбільш оптимальним маршрутом розгалуженого проекту «Один пояс - один шлях», є російська гілка, а не південнокавказька.

Баку почало наступ в Нагірному Карабасі, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабасі, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення».