UA / RU
Підтримати ZN.ua

Який вплив на Байдена матиме Барак Обама — The Guardian

Коли Байден та Обама спільно працювали в Білому домі, вони іноді мали протилежні погляди на деякі політичні питання, зокрема, це стосувалося зовнішньої політики.  

Переможець виборів президента США 2020 року, новообраний американський лідер Джо Байден знає, що він завжди може звернутися до свого «колишнього боса» екс-президента Сполучених Штатів Барака Обами за порадою. Однак, Джо Байден повинен розуміти, що його можуть порівнювати з колишнім американським лідером, а це, своєю чергою, ризикує зіграти не на користь нового президента США, пише британська газета The Guardian.

Після чотирьох років, відколи республіканець Дональд Трамп окупував Білий дім, Барак Обама повернувся «в центр уваги», раптом він знову всюди - по телевізору, по радіо, в Інтернеті та в книжкових магазинах.

Обаму часто запитували про те, який вплив він має на нового американського лідера Джо Байдена. Але це дуже суперечливе запитання.

"Я впевнений, що Обама із задоволенням відреагує на будь-яке запитання чи прохання, якщо Байден звернеться до нього", - вважає письменник Девід Гарроу.

У свої 59 років Обама все ще перебуває у «політичному розквіті».

В одному зі своїх інтерв’ю Обама сказав, що Байдену не потрібні його поради, але він готовий допомогти своєму наступнику будь-якими можливостями. Однак, при цьому, Обама зазначив, що не планує повертатися до «активного політичного життя».

Попри те, що Обама активно підтримував Байдена під час передвиборчої кампанії, колишній американський президент не завжди бачив його своїм наступником. Є припущення, що у 2015 році він підтримав намір Хіларі Клінтон балотуватися на посаду президента США і «відмовив» Байдена від подібних намірів. Також, існує інформація, що коли Байден вирішив балотувався в 2020 році, спочатку Обама знову був дещо скептично налаштований.

Коли Байден та Обама спільно працювали в Білому домі, вони іноді мали протилежні погляди на деякі політичні питання, зокрема, це стосувалося зовнішньої політики.

Однак, навіть попри це, Байден може розраховувати на допомогу Обами. До того ж, США зіштовхнулися з низкою проблем, які включають пандемію коронавірусу, економічний спад та расові заворушення. Обама може стати безцінним джерелом порад для вирішення цих проблем.

 «Обама і Байден мали дуже міцні робочі стосунки, багато особистої поваги та довіри, і тому я вважаю, що це цікава ситуація», - сказав колишній спічрайтер Обами Девід Літт.

Але було б помилкою розглядати президентство Байдена як «третій термін Обами», на думку Літта.

«Якщо ви подивитесь на виступи і кампанію Байдена та його команди, ви чітко зрозумієте, що роль Джо Байдена як віце-президента Обами була важливою частиною його біографії, але новий американський лідер має власну політичну стратегію», - каже Девід Літт.

Дехто припускає, що Обама може бути цінним «союзником» для поміркованого Байдена, оскільки новий американський президент зіштовхнеться з тиском «лівих» щодо таких питань, як реформа поліції та кліматична криза. Вказуючи на демократичні втрати в Палаті представників, колишній голова Республіканського національного комітету Майкл Стіл вважає, що підтримка Обами буде важливою і для того, щоб «утримати прогресистів».

Байден провів вісім років «у тіні Обами». Отримавши президентські повноваження, Байден здобув можливість вийти з цієї «тіні».

Колишній старший радник Джо Байдена Мо Вела зазначає, що новий президент США впевнений у собі та своїх політичних амбіціях, тому він є досить самостійним політиком. Однак, враховуючи всі кризові ситуації, з якими зіштовхнулися США, новому лідеру не завадить підтримка союзників, резюмує видання.