UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чи можна захистити трансатлантичні відносини від повернення Трампа? — Politico

Якщо вірити історії, нова адміністрація Трампа не обіцяє нічого доброго для трансатлантичних зв'язків.

Європейські чиновники переймаються одним питанням: що робити з можливим поверненням Дональда Трампа? На дводенному саміті цього тижня в Бельгії, присвяченому торгівлі та технологіям, держсекретар США Ентоні Блінкен і глава Єврокомісії з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс будуть демонструвати відроджену трансатлантичну дружбу.

Згідно з проєктом комюніке, з яким ознайомилося Politico, вони оголосять про спільну підтримку телекомунікаційних і напівпровідникових проєктів наступного покоління. Вони будуть відстоювати методи сталої торгівлі та зміцнення зв'язків навколо трансатлантичних ланцюгів поставок. Також двоє лідерів тісніше координуватимуть стандарти штучного інтелекту, щоб протистояти Китаю і розвивати нові форми технології.

Читайте також: Вибори в США: Байден і Трамп перемогли на праймеріз своїх партій у ще чотирьох штатах

Проте в приватних розмовах посадовці Європейського Союзу та США визнають, що цього тижня засідання Ради з питань торгівлі та технологій між ЄС та США (TTC) стало заручником обставин. Майбутня адміністрація Трампа майже напевно просуватиме порядок денний "Америка понад усе", який колишній президент США активно відстоював під час свого першого терміну і який продовжила адміністрація Джо Байдена, хоча й у менш конфліктній формі.

Ці мінливі політичні обставини впливатимуть на перебіг зустрічі в Бельгії цього тижня. Політики шукатимуть способи відновлення трансатлантичних зв'язків, які були напружені під час першого терміну Трампа. Також вони розмірковуватимуть про те, як зміна в Білому домі може вплинути на відносини між ЄС і США, які опинились в торговельній ворожнечі через сталь, і наскільки Захід повинен колективно боротися з технологічними досягненнями Китаю.

Читайте також: Трамп викликає більше гніву і страху в демократів, ніж Байден у республіканців — опитування AP

Після вторгнення Росії в Україну майже два роки тому торгові представники США та ЄС, працюючи через трансатлантичний орган, прискорили запровадження спільних санкцій проти Кремля, які набули чинності за кілька тижнів. Офіційні особи й зовнішні експерти погоджуються з тим, що Брюссель і Вашингтон стали більш узгодженими в питаннях від сталої торгівлі до стандартів кібербезпеки, навіть попри суперечки про цифрове регулювання ЄС і так звану критичну сировину США.

Тепер питання полягає в тому, що станеться, якщо Трамп повернеться в Білий дім у листопаді. Навіть якщо Байден залишиться на другий термін, його економічна програма зосереджується на державних субсидіях для місцевої промисловості та зростаючій настороженості щодо глобального торговельного порядку. Нинішні урядовці стверджують що Вашингтон завжди буде тісно співпрацювати з союзниками.

Читайте також: Трамп зрадив Україну — Financial Times

Тим не менш, Трамп, який зараз є кандидатом у президенти від Республіканської партії, попередив, що він запровадить 10-відсотковий тариф на весь імпорт. Під час свого першого терміну Трамп також запровадив тарифи на багато європейських товарів і використовував Державний департамент для шантажу союзників по ЄС, щоб змусити їх виступити проти Huawei, китайського телекомунікаційного гіганта. Якщо вірити історії, нова адміністрація Трампа не обіцяє нічого доброго для трансатлантичних зв'язків.

Чи то Байден, чи то Трамп буде при владі, чиновники визнають, що Ради з питань торгівлі та технологій між ЄС та США потребує оновлення. Глобальні події, такі як вторгнення Росії в Україну та напади ХАМАСу на Ізраїль, часто перетворювали зустрічі на ширші геополітичні дискусії, вважають чотири посадовці з ЄС та США, які побажали залишитися анонімними. Білл Ечіксон, старший науковий співробітник аналітичного центру "Центр аналізу європейської політики", вважає, що Брюссель і Вашингтон повинні створити аполітичний комітет, який продовжить свою роботу, незалежно від того, хто перебуватиме в Білому домі чи в будівлі Берлеймонт, штаб-квартирі Європейської комісії в Брюсселі.

Читайте також: Трамп продає Біблії з написом "Боже, благослови США"

Нагадаємо, що раніше Politico спробувало розібратись чи може президент України схилити Дональда Трампа на свій бік. Володимир Зеленський може спробувати використати свою силу переконання, щоб забезпечити подальшу підтримку з боку США.