UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як повинен виглядати офіс після пандемії — FT

Під час пандемії стала популярною віддалена робота.

Вже давно не новина, що пандемія коронавірусу змусила багатьох роботодавців пристосовуватися до нових умов, внаслідок чого офісні працівники перейшли до віддаленої роботи. Однак після перспективних новин про вакцини від COVID з’явилися припущення, що працівники зможуть повернутися до офісів набагато швидше, ніж очікувалося, пише Financial Times.

Немає жодного сумніву, що компанії «почнуть тягнути людей назад», як тільки з’явиться розуміння того, що вакцинація допомагає зупинити пандемію.

Рано чи пізно «офісне життя» відновиться. Питання в тому, як повинен виглядати офіс після пандемії?

Можна припустити, що роботодавці прислухаються до думки 72% офісних працівників з десяти країн, які нещодавно сказали дослідникам, що хочуть продовжувати працювати вдома після пандемії щонайменше два дні на тиждень.

Такий «гібридний спосіб роботи» може стати кінцем для багатьох «безперспективних речей» в офісних будівлях, що спорожніли на початку пандемії, починаючи з робочих місць відкритого плану.

Робочі місця відкритого плану повинні були сприяти колективній роботі та продуктивним розмовам між колегами, що є досить корисними моментами. Але робочі місця відкритого плану також змушують працівників зіштовхуватися з неприємною кількістю шуму, відволіканням уваги та відсутністю приватного простору.

До того ж ситуація в цьому аспекті лише погіршувалася з часом, оскільки компанії поступово скорочували витрати та площу офісних приміщень. Якщо ще двадцять років тому офісний робітник міг розраховувати в середньому приблизно на «25 квадратних метрів робочого місця», то сьогодні ця площа скоротилася до десяти квадратних метрів.

Одна з причин, яка зробила роботу вдома популярною цього року - це відновлення конфіденційності, яку працівники втратили за останні півстоліття.

Також здається ймовірним, що після пандемії працівники будуть приходити в офіс головним чином лише для зустрічі з іншими колегами. Можливо, було б непогано перетворити якусь частину подібних робочих місць відкритого плану на доступні кімнати для переговорів, яких не вистачає в деяких офісах.

Оскільки деякі члени команди будуть вдома, нові «гібридні конференц-зали» потребуватимуть Wi-Fi та достатньої кількості розеток для кількох ноутбуків одночасно.

Новому робочому офісу, ймовірно, знадобиться більше виділеного місця для людей, щоб вони змогли брати участь у відеодзвінках або вебінарах, які, здається, будуть тривати навіть поза пандемією.

До того ж, можна припустити, що після пандемії з’явиться набагато більше програм для здійснення відеодзвінків та відеоконференцій, які стануть більш доступними та покращать якість віртуальних зустрічей. Додатки, які дозволять швидко організувати зустріч між тими, хто в офісі та тими, хто працює вдома, стануть важливими.

Однак, попри те, що робочі місця відкритого плану через шум ускладнюють роботу, яка вимагає глибокого, цілеспрямованого мислення, так само це робить і «домашня робоча атмосфера» з дітьми. Тому якась частина офісного простору відкритого планування може бути перетворена на щось інше, чого не вистачає більшості офісів: «надтихі робочі райони», де люди можуть безперервно працювати годинами.

Можна вигадати ще багато корисних ідей для офісної роботи у постпандемічний період, звісно, не кожна ідея підійде конкретним офісам. Зрештою, пандемія дещо змінила ідеологію менеджерів, які вважають, що за працівниками потрібен постійний нагляд, що своєю чергою говорило про користь робочих місць відкритого плану. До того ж, пандемія також завдала достатнього економічного болю, щоб спричинити ще більше скорочення витрат. Однак є шанс, що нові робочі умови зможуть перетворити офіс на значно кращу версію того, що було до COVID-19, резюмує видання.