Отримавши новий шестирічний термін на фальсифікованих виборах, Путін на шляху до того, щоб стати найстарішим лідером Росії, який коли-небудь перебував при владі. Якщо він залишиться при владі до жовтня 2028 року, коли йому виповниться 76 років, він випередить Леоніда Брежнєва, колишнього радянського лідера.
Він також випередить Йосипа Сталіна як найдовше правлячого лідера Росії, якщо отримає новий термін у 2030 році. Згідно зі змінами до російської конституції, які були поспіхом прийняті у 2020 році, Путін може перебувати на посаді ще два терміни, до травня 2036 року, коли йому виповниться 83 роки, зазначає The Times.
Часто ходили чутки про те, що Путін страждає від смертельної хвороби, але жодна з них не підтвердилася. У 2022 році Вільям Бернс, директор ЦРУ, сказав, що "наскільки ми можемо судити, він абсолютно здоровий". Якщо Путін помре на посаді, президентство тимчасово перейде до прем'єр-міністра.
Союзники Путіна наполягають на тому, що його спадщина буде жити навіть після його смерті. Однак, як добре відомо союзникам і ворогам Путіна, жодних гарантій цього немає.
У 1956 році, через три роки після смерті Сталіна, його наступник Микита Хрущов виступив на з'їзді Комуністичної партії з промовою, в якій розкритикував сталінський культ особи і його чистки. За промовою послідувала програма "десталінізації", яка передбачала демонтаж пам'ятників, перейменування вулиць і перенесення тіла Сталіна з мавзолею на Красній площі, де воно було покладене поруч із забальзамованим тілом Леніна.
"Репутація Сталіна різко зросла після приходу до влади Путіна у 2000 році", — повідомляє видання.
Нагадаємо, що міністр оборони Британії назвав Путіна сучасним Сталіним. Грант Шаппс звинуватив Путіна в тому, що він "вкрав" вибори в Росії.