UA / RU
Підтримати ZN.ua

Божевільних треба ізолювати: Як на вторгнення Росії до України реагують сусідні країни

Угорщина не засуджує Росію.

У Польщі створюють спеціальні пункти прийому для біженців з України. Готуються забезпечувати їжею, медичною допомогою та необхідною інформацією. Перед цим Варшава запросила активацію 4 статті НАТО. Вона дозволить запустити екстрені консультації у разі загрози одній із країн-членів, передає ВВС.

Консультації з четвертої статті НАТО ініціювали Естонія, Латвія та Литва.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто сказав, що війна – це найгірший сценарій, але прямо не засудив Росію. Це не зробили й інші високопосадовці Угорщини. Президент Віктор Орбан сьогодні приїде на кризовий саміт лідерів ЄС до Брюсселя.

Молдова запроваджує режим надзвичайної ситуації. Президентка Мая Санду сказала, що країна готова ухвалити десятки тисяч людей з України. Молдовські ЗМІ пишуть, що на українсько-молдовському кордоні стоять десятки автомобілів.

Прем'єр Чехії назвав російські дії невиправданим актом агресії проти суверенної держави. Прага екстрено скликає Радбез.

"Війна ближча, ніж ми можемо уявити. У буквальному сенсі. Війна ближча, ніж ми можемо визнати. Підтримуючи Україну, ми захищаємо нашу країну", - сказав міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан.

Проросійський президент Мілош Земан засудив агресію, висловив підтримку Україні та закликав до жорстких санкцій проти Кремля, зокрема, відключення Росії від системи SWIFT: "Божевільних треба ізолювати".

Латвія закликала Росію зупинити військову агресію проти суверенітету України, її народу та демократії.

Литва запровадила режим надзвичайної ситуації.

Румунські ЗМІ пишуть, що Румунія вже почала приймати українських біженців. Президент Клаус Йоханніс назвав дії Росії грубим порушенням міжнародного законодавства, суверенітету та цілісності України. Схоже, висловилася глава МЗС Болгарії Теодора Генчовська.