UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як безпечно відсвяткувати Новий рік та Різдво на фоні пандемії — The Guardian

Уряди повинні пропонувати підтримку, а не лише інструкції.

Ситуація з пандемією коронавірусу в світі знову погіршується. Однак, під час наближення святкового періоду багато людей знову ризикують втратити пильність у боротьбі з COVID-19. Одне можна сказати точно: якщо більше людей будуть збиратися у закритих та переповнених приміщеннях для святкування, тим більше буде фіксуватися випадків COVID-19. Період свят неминуче призведе до нових смертей, пише британська газета The Guardian.

Однак, чи можна все-таки запобігти збільшенню випадків хвороби у святковий період? Яку тактику повинні обрати уряди країн: заборонити людям збиратися у великі компанії (але більшість людей все-таки ці заборони проігнорує) чи дещо прислухатися до бажань людей, щоб отримати хоч якийсь рівень довіри громадськості до влади, з метою подальшого отримання контролю над пандемією?  

На ці запитання немає простої чи однозначної відповіді. Швидше за все, уряди країн будуть запроваджувати більш жорсткі карантинні обмеження на період свят, щоб запобігти катастрофічному зростанню випадків коронавірусу. Однак, як людям безпечно відсвяткувати Різдво та Новий рік, не наражаючи на небезпеку себе та своїх близьких?

Коли людям забороняють збиратися для святкування Різдва чи Нового року, а особливо, коли це роблять політики, більшість людей сприймають такі заборони, як виклик, і спокуса порушити правила лише зростає. Люди можуть почуватися більш схильними до порушення правил, хоча б тільки для утвердження власної автономії. Це класичний процес - те, що психологи називають реакцією та спротивом. Але як тільки люди отримують вибір щось робити, вони можуть оцінити різні варіанти і виявити, що «заборонений раніше плід» зрештою не такий вже й привабливий.

При цьому, незважаючи на карантинні обмеження, люди все ще мають право вибору. Більшість людей погодяться, що Різдво - це час для сім'ї, доброї волі та співчуття. Однак, чи дійсно ми висловлюємо турботу про свою сім’ю та добру волю широкій спільноті, зустрічаючись з ними в такий небезпечний період?

Той факт, що люди повинні робити подібний вибір, не означає, що урядові рішення не мають значення. Вибір завжди визначається доступною інформацією та ресурсами. Роботою уряду має стати допомога у прийнятті рішень, які найкраще гарантують безпеку.

Звичайно, найкращий спосіб зберегти безпеку - це взагалі уникати соціальних зібрань. Реальних зустрічей можна фактично повністю уникнути, використовуючи різні онлайн-платформи, а всі найцікавіші зустрічі перенести на 2021 рік, який може принести закінчення пандемії.

Або можна перенести зустрічі на відкрите повітря, що набагато безпечніше, ніж у приміщенні. Але не кожен захоче або зможе проводити багато часу на відкритому повітрі. Багато людей можуть вирішити, що ризик зустрітися в приміщенні того вартий. У таких випадках все одно можна зробити соціальні зібрання безпечнішими.

Один із способів зробити це - обмежити кількість контактів людей з іншими перед тим, як вони збираються на Різдво, особливо якщо це стосується «представників групи ризику». Інший спосіб - покращення вентиляції та ретельне продумування всіх гігієнічних заходів.

Чітка, цілеспрямована інформаційна кампанія допоможе зменшити ризики навіть під час зібрання в приміщенні. Зменшити ризики може допомогти і уряд.

Ще одним простим і очевидним кроком буде надання чітких, детальних порад про те, що необхідно провітрювати приміщення під час зустрічей, це може забезпечити циркуляцію повітря, яка своєю чергою зменшує ризики передачі хвороби.

В цьому випадку критично важливі не такі деталі, як загальний підхід уряду. Держави, які показали успішний приклад під час пандемії, це країни із високим рівнем соціальної довіри, де люди думають один про одного. Ця довіра частково походить від уряду, який підтримує людей.

Якщо міністри просто видають укази, люди просто вважають ці укази невідповідними реаліям життя. Непродумані урядові накази призведуть лише до розширення недовіри та розриву між політиками та громадськістю. Але якщо уряд продемонструє розуміння реальності, в якій живуть багато людей, і запропонує їм реальну підтримку, ця прірва може бути подолана.

Так чи інакше, люди повинні зробити так, щоб цей святковий період не став катастрофою, продемонструвавши свою турботу про інших, не наражаючи близьких на небезпеку без потреби. Однак, для цього знадобиться і правильна підтримка уряду, резюмує видання.