UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ядерні арсенали країн Заходу та Москви з її союзниками зростають. Геополітична обстановка від SIPRI

Продовжують модернізацію своїх ядерних розробок як Росія, Китай, КНДР та Індія, так і Британія, Ізраїль, США та Франція. Міжнародна напруженість зростає. 

Китай до кінця цього десятиліття може мати ядерний арсенал, співставний з американським і російським, повідомляє Стокгольмський міжнародний інститут досліджень миру (SIPRI).

На тлі погіршення геополітичної обстановки держави інвестують у ядерні арсенали. Від початку широкомасштабної російсько-української війни кількість оперативного ядерного озброєння у світі зросла.

Читайте також: Захід не зможе заборонити Ірану виробляти ядерну зброю, якщо ми захочемо — Хаменеї

Велика Британія, Ізраїль, Індія, Китай, КНДР, Пакистан, Росія, США та Франція продовжують модернізацію своїх ядерних арсеналів, деякі країни торік розгорнули нові системи озброєнь.

Станом на січень у світі нараховувалося 12 512 ядерних боєголовок, 9 576 з них зберігаються на складах для потенційного використання, що на 86 одиниць більше, ніж у січні 2022 року.

Читайте також: Кім Чен Ин прагне "побудови могутньої країни" з Путіним

Близько 3 844 боєголовок розгорнуті на ракетах і літаках, а близько 2000 (майже всі належать США або Росії) – у стані підвищеної боєготовності.

Читайте також: РФ почне розміщувати в Білорусі ядерну зброю в липні – Путін

Читайте також: "Ядерна зброя буде у всіх": Лукашенко взявся пропонувати вступ до "Союзної держави" з РФ

"Ми входимо в один із найнебезпечніших періодів в історії людства. Вкрай важливо, щоб уряди світу знайшли способи співпраці для зниження геополітичної напруженості та скорочення гонки озброєнь", – підкреслює директор SIPRI Ден Сміт.