Група палестинців у секторі Газа зуміла прорвати ізраїльський кордон та підпалити армійський пост. У відповідь на ці дії військово-повітряні сили Ізраїлю завдали удар по позиціях морської поліції руху ХАМАС у регіоні, а також по об'єкту "підземної терористичної інфраструктури", повідомляє "РИА Новости" з посиланням на військову прес-службу.
"Крім того, удари були нанесені у відповідь на тривалі спроби запуску безпілотників і повітряних зміїв із наміром викликати пожежі на ізраїльській території", - йдеться в повідомленні.
Цілями ізраїльської авіації були два катери в морському порту міста Гази, один із яких, як повідомляє палестинське інформагентство, згорів.
Попередня атака ізраїльських ВПС на військові об'єкти ХАМАС відбулася 17 травня, кули були завдані удари по будівлях та інфраструктурі терористів у військовому комплексі.
У день перенесення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалима, 14 травня, відбулися масові протести палестинців в секторі Газа поблизу ізраїльського кордону. Внаслідок протистояння мітингувальників із армією Ізраїлю загинуло 60 осіб, близько 2700 отримали поранення. Як пізніше стало відомо, 52 убитих були членами угрупування ХАМАС, визнаного терористичним у низці країн.
Президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю та 6 грудня та доручив Державному департаменту почати роботу по перенесенню посольства з Тель-Авіва до Єрусалима. Від рішення США дистанціювалися члени Ради Безпеки ООН.
Лідери Європейського Союзу на Саміті в Брюсселі 14 грудня підтвердили незмінність позиції по Єрусалиму. Вона зводиться до відданості ідеї двох держав – єврейської та палестинської, які шляхом переговорів повинні вирішити подальшу долю міста.
Детальніше про рішення американського президента щодо Єрусалиму та його наслідки для США читайте у статті політолога Віктора Каспрука "Столичне питання" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".