Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив про призупинення угоди з ООН, яка передбачала легалізацію частини африканських мігрантів у країні та вислання решти в Європу, повідомляє DW.
За словами Нетаньяху, угода з ООН передбачає переселення близько 16 тисяч африканців в такі розвинені країни як Канада, Німеччина і Італія. Зі свого боку, влада Ізраїлю зобов'язувалася легалізувати у себе приблизно таку ж кількість мігрантів, розподілити їх по країні і допомогти з працевлаштуванням.
Глава ізраїльського уряду зазначив, що перш ніж приймати остаточне рішення щодо угоди, він спільно з головою МВС збирається зустрітися з представниками адміністрації південних районів Тель-Авіва, де розмістилися мігранти з Судану та Еритреї.
Тим часом, Німеччина і Італія заперечують наявність будь-якої угоди з Ізраїлем про прийом африканських мігрантів.
"Міністерству внутрішніх справ ФРН невідомо про будь-який конкретний запит з боку Ізраїлю про прийом мігрантів", - заявили у відомстві.
Пізніше в ізраїльському уряді уточнили, що Німеччина, Канада та Італія були названі лише як приклад, а проведення переговорів про прийом біженців західними країнами лежить на ООН.
На початку лютого повідомлялося, що Ізраїль планує видворити з країни близько 20 тисяч мігрантів з Уганди та Еритреї в третю африканську країну - Руанду, однак та, за словами Нетаньяху, відмовилася їх приймати. Плани масової депортації викликали різку критику в ООН.
У 2017 Ізраїль заявив, що планує вислати зі своєї території близько 40 тисяч африканських біженців, половину з яких вже депортували. В ООН вважають, що Ізраїль повинен захищати таких людей і стурбовані планами щодо їх висилки.
У вересні минулого року у Брюсселі заявили, що Єврокомісія виділить 500 млн євро для підтримки держав ЄС, які розмістять у себе в загальній складності 50 тисяч біженців з Північної Африки.