UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ізраїль оприлюднив список організацій, представникам яких заборонений в'їзд до країни

Прихильникам бойкоту держави з березня цього року можуть відмовити у в'їзді в Ізраїль.

Представникам 20 неурядових організацій буде заборонений в'їзд до Ізраїлю. Відповідний список оприлюднило Міністерство стратегічного планування Ізраїлю, повідомляє CNN.

Повідомляється про те, що причиною заборони став заклик цих організацій до бойкоту Ізраїлю у зв'язку із політикою країни стосовно Палестини. Підставою для нього служить закон, ухвалений у березні 2017 року. Він дозволяє відмовити у в'їзді в країну кожному нерезиденту, який підтримує бойкот. Очікується, що нововведення набудуть чинності в березні цього року.

У список потрапили, зокрема, "Асоціація франко-палестинської солідарності", британська благодійна організація War on Want і "Американський комітет Друзів на службі суспільству".

Прихильники бойкоту закликають бізнес, культурні організації, університети та інші компанії, відомства та навчальні заклади розірвати відносини з Ізраїлем, і наполягають на введенні санкцій проти нього.

"Антиізраїльська кампанія бойкоту покликана не сприяти встановленню миру, а підірвати національну безпеку і існування Ізраїлю. Держава Ізраїль перешкоджатиме в'їзду до країну груп, які працюють на підрив безпеки і нанесенню шкоди інтересам країни ", - заявив міністр стратегічного планування Ізраїлю Гілад Ердан.

До списоку організацій, членам яких буде заборонений в'їзд до Ізраїлю, потрапила також одна єврейська – "Голос миру". Вона закликає до бойкоту як засобу припинення окупації Ізраїлем палестинських територій і підвищення безпеки країни. У зв'язку з цим, критики відповідних нововведень назвали їх "дискримінаційними".

Однак у Міністерстві стратегічного планування Ізраїлю наголосили на тому, що в'їзд до країни буде заборонений лише тим, хто не просто виступав з критикою політики країни, але вжив "суттєвих заходів" проти Ізраїлю. Зокрема, до таких заходів відноситься й підтримка бойкоту.

Нагадаємо, 26 грудня ізраїльські силовики заарештували на Західному березі річки Йордан 23 палестинця. Нові арешти відбуваються на тлі політичної кризи, викликаної рішенням президента США Дональда Трампа, перенести американське посольство з Тель-Авіва до Єрусалиму. За даними палестинської комісії у справах ув'язнених, з моменту відповідного рішення Трампа, кількість затриманих палестинців зросла до 610 громадян. Серед них 170 дітей і 12 жінок.

Як повідомлялося раніше, Дональд Трамп оголосив про рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. У середу, 6 грудня, американський президент доручив Державному департаменту розпочати роботу щодо перенесення посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму.

13 грудня Організація Ісламського співробітництва (ОІС), до якої входять 57 країн мусульманського світу, на позачерговому саміті в Стамбулі вирішила визнати Східний Єрусалим столицею Палестини.

Це рішення є відповіддю на визнання президентом США Дональдом Трампом Єрусалиму як "неподільної" столиці Ізраїлю.

Лідери держав-членів Європейського Союзу на Саміті в Брюсселі у четвер, 14 грудня, підтвердили незмінність позиції щодо статусу Єрусалиму.

Вона зводиться до відданості ідеї двох держав – єврейської та палестинської, які шляхом переговорів повинні вирішити подальшу долю міста.

Радикальний палестинський рух ХАМАС заявив про початок третьої інтифади після рішення США визнати Єрусалим ізраїльської столицею.

За словами прес-секретаря руху Абдулатіва Алкану, протести триватимуть і на Західному березі річки Йордан, і в секторі Газа, і в Єрусалимі. Алкану додав, що Палестина таким чином домагатиметься скасування Сполученими Штатами визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю.