UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ізраїльський міністр вийшов з уряду єдності Нетаньяху

Гедеон Саар заявив, що його відсунули на другий план.

Ізраїльський міністр Гедеон Саар, який приєднався до надзвичайного уряду єдності прем'єр-міністра Беньяміна Нетаньягу після нападу ХАМАСу 7 жовтня, заявив у понеділок, що подав у відставку після того, як його не включили до складу військового кабінету найвищого рівня.

Саар приєднався до уряду єдності разом з кількома іншими представниками опозиції, щоб допомогти врядувати під час війни  проти ХАМАС в Газі.

Очікується, що відхід Саара разом з іншими його союзниками не вплине на стабільність уряду Нетаньяху, який все ще контролює переважну більшість у парламенті.

Саар колись був суперником Нетаньяху в правій партії «Лікуд», однак згодом приєднався до більш центристського блоку, очолюваного колишнім головнокомандувачем армії Бенні Ганцом. Разом вони увійшли до складу надзвичайного уряду. Ганц став членом воєнного кабінету, який приймав рішення у вузькому колі, а Саар залишився за його межами.

«Я не можу нести відповідальність, якщо не маю, на мою думку, реальної можливості впливати на напрямок політики. Я просто не бачу в цьому жодної користі»,  — сказав Саар в ефірі одного з телеканалів.

Читайте також: The Times: Наступна битва Нетаньяху - за порятунок своєї політичної шкури

Його відставка не стала несподіванкою, оскільки раніше цього місяця Саар розірвав союз із Ганцом.

Майже в кожному проведеному з початку війни опитуванні переважна більшість ізраїльської громадськості відповідає, що вони вважають Нетаньяху відповідальним і вважають, що він повинен піти у відставку або негайно, або щойно війна закінчиться. Переважна більшість ізраїльтян також хочуть дострокових виборів.

Якби вони проводилися сьогодні, більшість опитувань передбачають, що партія Нетаньяху «Лікуд» втратить майже половину голосів, які вона отримала на останніх виборах.

В країні поновилися протести проти уряду прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху, звинувачуючи його у неналежному ставленні до безпеки нації та закликаючи до нових виборів.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху в понеділок заявив, що не відправить делегацію, як планувалося, до Вашингтона після того, як Сполучені Штати утрималися від накладання вето на пропозицію Ради Безпеки ООН, яка закликає до припинення вогню в Секторі Гази.

Перші ластівки, що свідчать про зростаюче роздратування західної спільноти політикою ізраїльського уряду, вже збираються у зграю. Повідомлення про голодні смерті дітей у Секторі Гази й інформація про те, що ізраїльська армія перешкоджає постачанню гуманітарної допомоги, змусили навіть США погрожувати зупинити постачання зброї до Ізраїлю.
«У світі змінюється позиція щодо Ізраїлю. Хто й чому тисне на Нетаньягу?» — про це разповідає експерт Центру близькосхідних досліджень AMES Ігор Семиволос.