Війна ХАМАС проти Ізраїля нагадує початок війни Судного дня у жовтні 1973-го, пише The Spectator. У матеріалі сказано, що прорив палестинцями кордону вказує на серйозні прорахунки ізраїльських спецслужб і ЦАХАЛ.
"Інтенсивність і складність атаки є незвичними для ХАМАСу. Її успіх значною мірою пояснюється несподіванкою для Ізраїлю, що свідчить про серйозні прорахунки ізраїльських спецслужб і ЦАХАЛ", — йдеться у матеріалі.
У ЗМІ вважають, що саме глибокі внутрішні розбіжності в ізраїльському суспільстві вплинули на боєздатність тамтешніх сил оборони. А передували цьому наміри уряду провести судову реформу, яка зазнає критики як наступ на демократію.
"Офіцери і солдати, пілоти з елітних винищувальних підрозділів відмовилися проходити підготовку в якості резервістів, що певним чином вплинуло на готовність армії", — пише видання.
ЗМІ наголошує, що ХАМАС пішов на великий ризик, оголосивши Ізраїлю потенційно тривалу війну, яка завдасть шкоди й самим терористам. Одна з вагомих причин - план розвалити Палестинську національну адміністрацію. Цей рух став головним підбурювачем заворушень на Західному березі річки Йордан.
"А успішний напад на Ізраїль збільшить популярність ХАМАСу на всіх палестинських територіях і сприятиме захопленню влади", — наголошує видання.
Ба більше, терористи стурбовані покращенням відносин між Ізраїлем, США та Саудівською Аравією. Причина - потенційне посилення позиції Єрусалима на Близькому Сході. Також ця "дружба" може зміцнити позицію трьох держав проти Ірану, який постачає бойовикам зброю, тренує їх і фінансує. А утримати саудитів від переговорів з Ізраїлем може тільки війна. Особливо якщо вона призведе до численних жертв серед цивільних палестинців.
"ХАМАС може залучити Хезболлу.Якщо вони об'єднають зусилляіз меншими групами в Газі і на Західному березі річки Йордан, Ізраїль вперше за багато років зіткнеться з війною на кількох фронтах — на півдні, заході, півночі і в глибині своєї території", — попереджає видання.
Нагадаємо, вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС завдали масованого удару по півдню Ізраїля з території сектора Гази й заявили про проведення операції "Шторм Аль-Акса", яку Єрусалим розцінив як оголошення війни. Як наслідок, в країні ввели надзвичайний стан. Втім, прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху висловив впевненість, що Ізраїль переможе в цій війні, наголошуючи, що це не "загострення конфлікту".
Тим часом в армії оборони вже оголосила про початок операції "Залізні мечі".Там пообіцяли, що найближчим часом ЦАХАЛ "обрушить всю свою силу на сектор Гази". У Палестині, як і в Ізраїлі, вже є десятки загиблих і сотні поранених.