Через рік після нападу ХАМАС 7 жовтня Ізраїль силою змінює Близький Схід, ведучи боротьбу з Іраном та його маріонетками за допомогою Сполучених Штатів — попри заклики адміністрації Байдена до дипломатії. У той час як президент Байден застерігає Ізраїль від масштабної атаки на Іран у відповідь на ракетну атаку Ірану 1 жовтня, посол Ізраїлю в США попереджає, що попереду "довгий і важкий шлях", інформує Лора Келлі, репортер з питань зовнішньої політики газети The Hill.
Репортер зазначає, що Ізраїль просувається вперед у своїх планах з ліквідації "Хезболли", послаблення Ірану і придушення ХАМАСу в Секторі Гази — в основному без попередніх консультацій зі Сполученими Штатами, але значною мірою покладаючись на військову і політичну підтримку з Вашингтона.
"Але точні цілі операцій Ізраїлю проти "Хезболли" не зовсім зрозумілі", — пише Келлі.
Згідно з нещодавнім опитуванням, проведеним Ізраїльським інститутом демократії, повномасштабна війна на кілька фронтів є найбільшою зовнішньою загрозою для Ізраїлю. Тим не менш, майже 80% ізраїльтян підтримують військові операції, що проводяться проти "Хезболли" в Лівані, навіть попри те, що війна в Газі триває і заручники залишаються в полоні ХАМАСу.
Нагадаємо, що Ізраїль розпочав наземне вторгнення в Ліван. Він хоче очистити південний Ліван від бойовиків і позицій “Хезболли”, щоб відновити спокій на півночі Ізраїлю та дозволити жителям повернутися. Крім того, Ізраїль перекинув ще тисячі військовослужбовців через свій кордон в Лівані, даючи зрозуміти, що готується розширити наземний наступ проти "Хезболли" на південний захід країни.