UA / RU
Підтримати ZN.ua

Італійська компанія подала позов проти "Газпрому" за відмову від "Південного потоку"

Сума позовних претензій складає близько 759 мільйонів євро.

Італійська компанія Saipem, яка була найнята російським "Газпромом" для прокладання морського газопроводу "Південний потік", а потім "Турецького потоку", подала позов до дочірньої компанії російського концерну.

"10 листопада 2015 року Saipem S. p.A. направила запит про арбітраж проти South Stream Transport B. V. (зараз це 100-відсоткова "дочка" "Газпрому") в Міжнародну торговельну палату у Парижі. Сума позову становить приблизно 759 мільйонів євро", - йдеться в матеріалах Saipem.

Згідно з контрактом, італійська компанія повинна була розробити робочу документацію та побудувати першу нитку морської ділянки "Південного потоку" і технологічні об'єкти на ділянках берегового примикання - приблизно за 2 мільярди євро.

Раніше в "Газпромі" заявили, що італійська компанія претендує на будівництво більш імовірного до здійснення проекту "Північний потік-2". Примітно, що відповідну заяву російський концерн зробив вже після подачі позову італійською компанією.

У липні 2015 року Saipem була змушена звільнити майже 9 тисяч осіб через розриву контракту на будівництво трубопроводу по дну Чорного моря.

Читайте також: Євросоюз не буде фінансувати "Північний потік-2"

В грудні 2014 року Росія змушена була відмовитися від будівництва газопроводу "Південний потік" в обхід України. Тоді ж в ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід "Турецький потік". За задумом РФ, газопровід повинен пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені.

Спочатку будівництво "Турецького потоку" повинно було початися в червні, говорив раніше Новак. Глава "Газпрому" Олексій Міллер також раніше заявляв про те, що трубопровід планується запустити у грудні 2016 року. За словами посла Туреччини в Москві,"Турецький потік" почне працювати не раніше 2017 року. Орієнтовна вартість першої нитки "Турецького потоку" оцінюється 3,3 млрд євро.

26 листопада 2015 року глава Мінекономрозвитку РФ Олексій Улюкаєв сказав, що проектний газопровід "Турецький потік" підпадає під дію заходів Росії проти Туреччини. "Цей проект нічим не відрізняється від будь-якого іншого проекту, і точно так же мова йде про наше інвестиційне співробітництво", - повідомив Улюкаєв.