В найближчі два дні депутати Європарламенту збиралися продовжити дію економічних санкцій проти Росії. Однак цього не станеться через несподівану зміну позиції Італії.
Про це повідомляє "Польське радіо", з посиланням на власні джерела. За даними видання, Рим тепер вимагає провести дискусію на тему продовження дії санкцій проти Росії під час саміту Євросоюзу наступного тижня. Його підтримали кілька інших європейських столиць, але при цьому видання не уточнює, хто ще порушив європейську єдність у питанні санкцій.
"Поки невідомо, коли до цього питання повернуться", - сказав неназваний європейських дипломат.
Раніше в МЗС Іспанії повідомляли, що Євросоюз продовжить санкції проти Росії на півроку. Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.
Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.
Санкції щодо Криму з боку Штатів і ЄС були введені в грудні 2014 року, проте в 2015 році дещо пом'якшені. Обмежувальні заходи щодо Криму в червні 2015 року були продовжені до літа 2016 року.
Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений. ЄС продовжив санкції проти Росії до кінця січня 2016 року.