Італія єдина з 28 країн, присутніх на засіданні глав міністерств закордонних справ в Бухаресті, проголосувала проти визнання Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели і таким чином заблокувала відповідне рішення Європарламенту, ухвалене напередодні. Побічно Італію підтримують Кіпр, Словаччина, Греція та Австрія.
Ця новина була опублікована агентством Europapress і підтверджена 1 лютого ANSA даними від європейських дипломатичних джерел.
Мотиви Італії полягали в тому, що вона не хоче підтримувати необраних політиків, віддаючи перевагу виключно дипломатичним шляхам, оскільки не бажає повторення Лівії. У відповідь Гуайдо запропонував керівникові італійського МЗС приїхати і подивитися своїми очима на ситуацію у Венесуелі. "Ми запрошуємо Італію вчинити правильно, тому що кожен день тут втрачаються життя", - сказав Гуайдо, відзначивши важливість визнання Європейським парламентом.
За його словами, Мадуро повністю втратив контроль над країною, в якій здійснюються масові вбивства і арешти силами спеціальних поліцейських сил FAES. За тиждень спецназом поліції вбиті 70, відправлені за грати 700 осіб, у тому числі 80 дітей, підкреслив Гуайдо.
Раніше 439 депутатів Європарламенту (проти проголосували 104) підтримали резолюцію, що визнає Хуана Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели і закликали ЄС зробити те ж саме.
Як відомо, політична ситуація у Венесуелі стала загострюватися в 2018 році. 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента. Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували диктатора Ніколаса Мадуро в ігноруванні законів, взяття під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня. Тим не менш, ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Опозиція бойкотувала вибори і не визнала результати.
11 січня 2019 року спікер місцевого парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни. Після цього по всій країні активізувалися акції протестів проти Мадуро.
Детальніше про ситуацію в країні читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".