UA / RU
Підтримати ZN.ua

Італія працює над зняттям із Росії санкцій — прем'єр

Джузеппе Конте заявив, що відносини між обома державами в "чудовому стані".

Італійський прем'єр-міністр Джузеппе Конте після зустрічі в Римі з президентом Росії Володимиром Путіним заявив про те, що Італія працює над скасуванням європейських санкцій проти РФ, передає агентство ANSA. За його словами, Росія нібито може бути важливою для вирішення регіональних конфліктів.

"Ми вважаємо, що санкції не є самоціллю, ми вважаємо їх тимчасовим заходом. І Італія працює над створенням умов для подолання цього стану відносин між ЄС та Росією, який є поганим і для ЄС, і для Росії", - заявив Конте на спільній пресконференції з Путіним.

За його словами, незважаючи збереження обмежувальних заходів відносини між двома державами в "чудовому стані". Італійський прем'єр додав, що Росія може відігравати ключову роль у вирішенні регіональних конфліктів.

"Ми вважаємо, що Москва є неминучим гравцем для пошуку вирішення основних регіональних криз. Ми погодилися з президентом Путіним, що ці рішення повинні бути політичними, аби бути стійкими", - додав Конте.

Говорячи про війну в Донбасі, Путін, як і зазвичай, переклав всю відповідальність за вирішення ситуації на Україну. Цю заяву Конте м'яко заперечив.

"Коли президент Путін, мій друг Владімір, каже, що не все залежить від Росії, він надто скромний. Правда в тому, що Росія може зіграти важливу роль у вирішенні цієї суперечки", - сказав прем'єр Італії.

Як повідомлялося, Рада Євросоюзу продовжила санкції проти Росії за незаконну анексію Криму ще на один рік - до 23 червня 2020 року.

Санкції включають заборону на імпорт продукції з анексованого Криму чи Севастополя в ЄС, інвестиції в регіон, туристичні послуги на півострові (зокрема, європейські круїзні судна не можуть заходити в порти на півострові, крім надзвичайних ситуацій), експорт певних товарів і технологій кримським компаніям або для використання у Криму у транспортній, телекомунікаційній та енергетичному секторах, а також пов'язаних з розвідкою і видобутком нафти, газу та мінеральних ресурсів. Також ЄС забороняє надавати технічну допомогу, посередницькі, будівельні або інженерні послуги, пов'язані з інфраструктурою в цих секторах.

Перші санкції проти Росії за анексію Криму Євросоюз запровадив у березні 2014 року. Згодом до них додалися санкції за російську агресію в Донбасі і захоплення трьох українських кораблів з екіпажем 25 листопада в Керченській протоці.

З червня 2014 року Рада ЄС прийняла обмежувальні заходи в якості реакції на незаконну анексію Криму і Севастополя Росією, які діють у відношенні фізичних і юридичних осіб ЄС і обмежені територією Криму і Севастополя.