UA / RU
Підтримати ZN.ua

Італія маніпулює питанням коронавірусу для збільшення допомоги від ЄС – ЗМІ

Країни європейського союзу перебувають в напрузі під час пандемії.

Країни Європейського союзу все більше переслідують власну мету під час пандемії коронавірусу у світі та відмовляються від спільної координації зусиль. Уряди 27 держав-членів ігнорували заклики Брюсселя тримати свої кордони відкритими один для одного та підтримувати економіку разом, пише Voice of America.

Італійські політики скаржилися на відсутність солідарності. Представник Італії при ЄС Маурцо Массарі звернувся за допомогою до Брюсселя, заявивши, що "Рим не слід залишати самотужки для вирішення цієї кризи".

"Окрім національних заходів, це криза, яка вимагає глобальної та - в першу чергу - європейської відповіді", - написав він цього місяця у відкритому листі в Politico Europe.

Але звернення до країн-членів Євросоюзу про надання захисних засобів для медичних працівників в переповнених лікарень в Італії, залишилось непочутим. В ЄС під час пандемії COVID-19 відмічається збільшення кількості злочинів. Найбільш поширеними злочинами є кіберзлочинність, крадіжки та фальсифікація на товарах медичного призначення (ліки, захисний одяг, маски). Тому, країни фокусуються на власних кризах.

Згідно з договірним законодавством, країни-члени повинні діяти спільно для надання допомоги ц справі зі стихійним лихом або кризою. Натомість Франція та Німеччина запровадили заборону на експорт медичного обладнання, хоча Берлін скасував заборону на початку цього тижня.

Натомість Італія розраховує на допомогу з боку Росії та намагається використати свою статистику із захворювань коронавірусом у переговорах з Брюсселем та іншими країнами ЄС задля отримання додаткової фінансової допомоги, відстрочення зовнішніх фінансових зобов'язань Риму, а також перегляду європейськими країнами своєї митної політики, яка б дозволяла реквізовувати чи перекуповувати медичні товари, що надходять в Італію транзитом через їх територію.

В італійських медіа поруч трансляцією проросійської позиції у висвітленні гуманітарної допомоги, яка надається російським урядом Італії, публікуються критичні статті як щодо якості цієї допомоги, так і щодо дій італійського уряду у цьому зв'язку. Зокрема вказується, що російські літаки привезли понад 300 тис. захисних масок, разом із тим російська митниця в Москві заблокувала транзит 1 млн медичних масок, які транспортувалися до Італії з Китаю тощо.

Наразі в Італії 97 689 заражених коронавірусом, майже 11 тисяч людей померло. Разом з США, Китаєм та Іспанією, Італія є одним з найбільших центрів поширення коронавірусу у світі. В країні вже три тижні триває карантин, який фінансово та емоційно виснажує громадян.

Багато людей в Італії залишились без роботи та не можуть претендувати на державну допомогу. Деякі громадяни почали організовувати рейди на супермаркети та закликають до масових протестів.

27 березня в Італії померла рекордна кількість людей, інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2 – майже 1 тисяча осіб.

Найбільш уражені північні регіони країни: Ломбардія, Венето і Емілія-Романья. Із 9 березня на території всієї країни діє суворий карантин.

Докладніше про епідемію коронавірусу в Італії читайте у статті Христини Суворіної ""Чорне дзеркало" Італії. Щоденник ізоляції" для ZN.UA.