UA / RU
Підтримати ZN.ua

Італійська влада заблокувала експорт в Австралію великої партії вакцини від коронавірусу - ЗМІ

Міністерство закордонних справ Італії заявило, що пішло на цей крок через тривалий дефіцит препаратів в Європі.

Італійська влада заблокувала експорт в Австралію великої партії вакцини від коронавірусу, розробленої британсько-шведської фармкомпанією AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом, передають відразу кілька видань Financial Times, Reuters і Bloomberg.

Йдеться про партію в 250 000 доз, вироблених на заводі AstraZeneca в Італії. За даними FT, Рим повідомив Євросоюз про своє рішення на минулому тижні в рамках механізму контролю за експортом препаратів, Єврокомісія його підтримала.

Міністерство закордонних справ Італії заявило, що пішло на цей крок через тривале дефіциту препаратів в Європі, а також з-за затримок поставок AstraZeneca. На думку глави відомства, Австралія знаходиться в «невразливим» положенні в порівнянні з країнами ЄС. МЗС також вважає, що партія вакцини, призначена на експорт, занадто велика в порівнянні з кількістю доз препарату, поставлених в Італію та інші країни ЄС.

Італія - перша країна, яка заблокувала експорт вакцин за межі ЄС, відзначає Bloomberg. При цьому, як заявив CNN офіційний представник Євросоюзу, з 30 січня по 1 березня Брюссель схвалив 174 запиту на постачання препарату. Йдеться про експорт в Аргентину, Бахрейн, Канаду, Чилі, Китай, Мексику, Південну Корею, ПАР, США та інші країни.

Єврокомісія в кінці січня ввела механізм, який дозволяє Брюсселю блокувати експорт вакцини в тому випадку, якщо виробники препаратів не виконали зобов'язання по замовленнях всередині блоку. Минулого тижня прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі закликав посилити підхід до компаній, які не дотримуються свої зобов'язання з постачання в країни ЄС.

Читайте також: Індійська вакцина Covaxin показала ефективність в 81%

Напередодні Німеччина схвалила вакцину AstraZeneca для людей старше 65 років, збільшивши інтервал між дозами.

Люди, що одужали від COVID-19, повинні отримати разову дозу щеплення AstraZeneca через шість місяців після постановки діагнозу, йдеться в заяві Комісії з вакцинації, опублікованому через Інститут інфекційних захворювань Роберта Коха.

Ця постанова опублікували слідом за аналогічними кроками в Іспанії, Франції, Італії та Швеції.