UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іспанія вважає, що застосування Росією ракет у Сирії може призвести до небезпечних інцидентів

Міністр оборони Іспанії закликав РФ не атакувати збройні формування, які воюють проти "Ісламської держави".

Міністр оборони Іспанії Педро Моренес заявив, що використання Росією крилатих ракет для нанесення ударів по цілях в Сирії без попередніх консультацій з міжнародної антитерористичною коаліцією викликає серйозну стурбованість, бо може призвести до небезпечних інцидентів і викликати конфліктні ситуації.

"Використання таких озброєнь - це новий етап ескалації (конфлікту) в Сирії. Це змушує розвиватися події за дуже небезпечним сценарієм. Я глибоко стурбований у зв'язку з тим, що використання цих озброєнь не координувалося з нашою коаліцією. Це може створити нам складні проблеми, подібні інциденти або прорахунків", - сказав Моренес.

Він підкреслив, що РФ не повинна завдавати удари по тим збройним формуванням, які ведуть боротьбу проти "Ісламської держави".

"Важливо, щоб Росія також дотримувалася цього принципу, а не вела бойові дії проти угруповань, які самі воюють проти "Даіш" (арабський акронім ІД – прим. ред.). Військова операція в Сирії проти тих, хто не входить до "Ісламської держави", абсолютно неприйнятна і недоречна", -зазначив міністр оборони Іспанії.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.