Вищий суд Іспанії вирішив задовольнити запит 3 на екстрадицію громадянина Росії Петра Лєвашова, якого звинувачують у низці кіберзлочинів в Америці. Зокрема, його звинувачують в управлінні мережею заражених комп'ютерів, які використовували кіберзлочинці.
Про це повідомляє Reuters, додаючи, що 36-річного російського хакера арештували у Барселоні в квітні, коли він приїхав на відпочинок.
Американські прокурори звинувачують його в контролі над Kelihos botnet - мережею з понад 100 тисяч заражених пристроїв, які використовувалися кіберзлочинцями для розповсюдження вірусів, прогам-вимагачів викупу, розсилки шкідливих програм через електронну пошту тощо. У США Лєвашову загрожує 52 роки у в'язниці. Сам він заперечує звинувачення, висунуті проти нього.
Іспанський суд дав росіянину три дні на оскарження рішення про екстрадицію. Лєвашов заявив суду в Мадриді, що він працював на партію Володимира Путіна "Единая Россия" впродовж 10 років. За словами росіянина, обвинувачення проти нього в США нібито політично мотивовані.
"Якщо мене передадуть США, я помпру впродовж року. Вони хочуть отримати інформацію військового характеру і про партію "Единая Россия". Мене будуть катувати, а впродовж року мене вб'ють або я сам вб'ю себе", - сказав суду Лєвашов.
Адвокати росіянина також говорили суду про нібито політичний мотив американського запиту. Мовляв, це пов'язано з тим, що Лєвашов міг бути одним з програмістів, які влаштували "хакерські атаки під час виборів у США". Іспанський суд відкинув всі ці заяви захисту через відсутність будь-яких доказів.
Раніше голова МЗС Латвії застерігав, що Захід досі не приборкав хакерські атаки і дезінформацію Росії. Едгарс Рінкевічс закликав Конгрес США довести до кінця розслідування російського втручання в американські вибори у 2016 році. Адже для американських союзників "важливо зрозуміти сам механізм, як можна провести кібератаки і потім використати їх як інформаційну зброю, щоб вплинути на думку людей".