У зв'язку із загостренням конфлікту між Іраном, Іраком та США, Іспанія вивела частину своїх військ з Іраку, повідомляє агентство Reuters з посиланням на державного мовника RTVE заявила виконуюча обов'язки заступника прем'єр-міністра Іспанії Кармен Кальво.
"Ті, хто був на більш ризикованих позиціях, вирушили в Кувейт. Тепер там (в Іраку – ред.) залишилась тільки зменшена кількість військ", - заявила вона.
Зазначається, що це рішення було прийнято на тлі оголошення НАТО про виведення частини своїх військовослужбовців з Іраку на тлі побоювань щодо розпалювання регіонального конфлікту.
У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.
Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.
Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військова база "Балад" зазнали ракетного обстрілу.
Міністр оборони США Марк Еспер заявив у вівторок, 7 січня, що США не прагнуть до війни з Іраном, але "готові її закінчити". Він також сказав, що США не виводять війська з Іраку після того, як у вихідні парламент Іраку проголосував за виведення американських військ.
В ніч на 8 січня Іран завдав нових ударів. По військових об'єктах США в Іраку було випущено більше 10 балістичних ракет. Загинуло 20 осіб.
Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".