UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іспанія планує запровадити постійний базовий дохід для боротьби з наслідками коронавірусу SARS-CoV-2

Карантин в Іспанії планують залишити до 26-го квітня.

Уряд Іспанії планує якомога швидше розгорнути програму універсального базового доходу, щоб зменшити вплив наслідків коронавирусної кризи на населення. Про такі заходи розповіла міністр з економічних питань Надія Кальвіно, повідомляє Independent.

Але, за словами Кальвіно, яка також є віце-прем'єр-міністром країни, ця програма може залишитися і після пандемії. Якщо її успішно реалізують, Іспанія стане першою країною в Європі, яка запровадить виплату гарантованого фінансового мінімуму по всій країні на довгостроковій основі.

Зараз Іспанія є другою найбільш постраждалою країною від пандемії коронавірусу. Економіка країни майже зупинилася після впровадження блокувань 14 березня. Людям дозволяється виходити з будинку тільки для здійснення необхідних покупок або для роботи, якщо вони не можуть працювати з дому. Прем'єр-міністр Педро Санчес заявив, що обмеження будуть залишатися до 26 квітня.

Універсальний базовий дохід (universal basic income) - це безумовна, регулярна виплата, яку отримує кожен громадянин. Розмір виплат може відрізнятися, в залежності від демографічних факторів (наприклад, віку). У 2011 році Іран ввів програму UBI у вигляді щомісячних грошових переказів на індивідуальні сімейні рахунку.

У Фінляндії ж система UBI не пройшла тестування і закінчилася в лютому 2019 року. З 2017 до 2019 двом тисячам відібраних для дослідження безробітним фінам надавали щомісячну виплату в розмірі € 560. Експеримент проходив у рамках урядових реформ, спрямованих на зниження рівня безробіття в країні.

Також число хворих коронавірусом у світі досягає 1,5 млн, за добу померли майже 10 тисяч осіб: карта. Україна перебуває на 54 позиції антирейтингу, між Алжиром і Єгиптом.

Дивіться також, безлюдні вулиці Парижа і Нью-Йорка: найкращі фотографії спорожнілих через COVID-19 культових місць планети. Вулиці, раніше переповнені місцевими жителями або туристами, в умовах глобального карантину стали безлюдними.