UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ірландія призупинила польоти над Синаєм через аварію А321

Ірландія слідом за Великобританією заборонила польоти над Синайським півостровом.

Ірландським компаніям заборонили польоти над Синайським півостровом через аварію авіалайнера А321, повідомляє The Irish Times.

Ірландська авіація (IAA) направила авіакомпаніям така вимога в ніч на середу. У заяві йдеться, що забороняються польоти до/із Шарм-ель-Шейху, Єгипет або в бік Синайського півострова "до подальшого повідомлення".

Напередодні стало відомо, що Лондон відклав авіарейси з Шарм-Еш-Шейха до Великобританії. Для запобігання можливих терактів проти британських громадян уряд прийняв рішення про затримку рейсів.

Читайте також: Видання WSJ опублікувало попередній аналіз даних "чорних скриньок" А321

Як повідомили ЗМІ, у ніч на четвер, розвідка США дізналася про бомбу на борту А321 завдяки перехоплення даних.

Раніше джерела в Каїрі повідомили, що на місці катастрофи А321 знайдені елементи, що не відносяться до його конструкції. А джерело телеканалу NBC в держструктурах США раніше заявило, що над Синайським півостровом була зафіксовано тепловий спалах у момент катастрофи російського пасажирського літака. Вона може свідчити про вибух на борту A321: або бомби, або паливного бака, пояснив співрозмовник.

Пасажирський літак компанії "Когалимавіа", що слідував рейсом KGL9268 в Санкт-Петербург з Шарм-еш-Шейха, розбився незабаром через 23 хвилини після вильоту на півночі єгипетського півострова Синай. На борту повітряного судна перебували 224 особи - 217 пасажирів, у тому числі 25 дітей, і сім членів екіпажу. Всі вони загинули. Майже всі загиблі - росіяни. Також на борту було четверо громадян України і один пасажир з Білорусі.

Згідно з попередніми даними різних джерел, літак A321 зруйнувався в повітрі, екіпаж повітряного судна не подавав сигналів лиха, а сам лайнер не піддавався зовнішньому впливу.

У той же час в авіакомпанії "Когалимавіа", якій належав впав літак, заявили, що єдиною причиною краху могло бути "механічний вплив в повітрі". Представник перевізника виключив, що причиною аварії могла бути технічна несправність повітряного судна або помилка пілотів.