Компанія Meta заявила в п'ятницю, 23 серпня, що виявила ймовірні спроби зламу акаунтів WhatsApp американських чиновників з адміністрацій президента Джо Байдена й колишнього лідера США Дональда Трампа. Meta підозрює в цьому ту саму іранську хакерську групу, яка нещодавно здійснила кібератаку на виборчу кампанію Трампа, повідомляє Reuters.
Іранські хакери видавали себе за технічну підтримку AOL, Google, Yahoo і Microsoft.
Компанія заблокувала акаунти WhatsApp цілей кібератаки після того, як користувачі повідомили про підозрілу активність.
Meta приписує цю активність хакерській групі APT42, яка, ймовірно, пов'язана з розвідувальним підрозділом іранської армії й відома тим, що встановлює програмне забезпечення для стеження на мобільні телефони своїх цілей. За словами дослідників, які стежать за групою, це програмне забезпечення дозволяє записувати дзвінки, викрадати текстові повідомлення, а також приховано вмикати камери й мікрофони.
Аналітики компанії пов'язують діяльність групи зі спробами кібератак на виборчі кампанії в США, про які повідомляли Microsoft і Google на початку цього місяця, напередодні президентських виборів у листопаді.
У повідомленні Meta не називаються імена осіб, на WhatsApp-акаунти яких були спрямовані атаки, сказано лише, що хакери “схоже, зосередилися на політичних і дипломатичних офіційних особах, бізнесменах та інших громадських діячах, у тому числі пов'язаних з адміністраціями президента Байдена й колишнього президента Трампа”.
У травні ФБР попереджало, що Китай, Росія та Іран активізують зусилля для впливу на вибори в США 2024 року за допомогою штучного інтелекту. Також американська розвідка попереджала, що Тегеран працює над тим, аби викликати суспільний розбрат у Штатах і підірвати прагнення Трампа повернутися до Білого дому. Трамп мав напружені відносини з Іраном під час перебування на посаді.