3 у модернізації одного з головних ракетних полігонів на сході країни, де йде підготовка до випробувальних пусків важких ракет дальньої дії. Про це повідомив в четвер Американо-корейський інститут Школи передових міжнародних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса у Вашингтоні, експерти якого вивчили фотографії цього об'єкта, зроблені комерційними супутниками за останні півроку.
Фахівці інституту зазначають, що модернізація полігону Тонхе, відомого у західній пресі як Мусудан-ні за назвою найближчого села, почалася ще минулого року і досягла "істотного прогресу". "Аналіз характеру будівельних робіт навколо нового стартового комплексу свідчить про те, що при здійсненні своєї ракетної програми Пхеньян, можливо, отримує допомогу від Ірану", - заявили американські експерти. За їх словами, на це вказує конструкція деяких споруд на полігоні, зокрема, паливних сховищ, ідентичні тим, які використовуються в ІРІ.
Експерти вашингтонського інституту вважають, що в Мусудан-ні, "ймовірно, йде підготовка до випробувального пуску ракети на рідкому паливі". Вони нагадують, що раніше висловлювалися припущення про те, що КНДР планує вперше здійснити запуск з цього полігону ракети середньої дальності "Мусудан" або ракети великої дальності, відомої на Заході як Кей-Ен-08. "Існує також можливість ще одного запуску ракети "Инха", - відзначають фахівці.
Проаналізовані ними фотографії з супутників показують, що КНДР продовжує активне будівництво і на новому полігоні Сохэ (Тончхан-ні) в північній провінції Пхенан-Пукто. У грудні минулого року звідти було проведено запуск ракети носія "Инха-3" ("Чумацький шлях-3") з супутником "Кванменсон-3" ("Сяюча зірка-3"). За твердженням північнокорейської влади, апарат був успішно виведений на орбіту. Попередній пуск цієї ракети із супутником, зроблений у квітні 2012 року і приурочений до 100-річчя "першого і вічного" президента КНДР Кім Ір Сена, завершився невдачею.
Ракетна і ядерні програми КНДР, здійснювані в порушення резолюцій Ради Безпеки ООН, викликають серйозну стурбованість у всьому світі, тим більше у світлі ядерних випробувань Пхеньяну. США, Росія, Китай, інші країни засудили недавній підземний ядерний вибух у Північній Кореї і обговорюють зараз в Радбезі питання про введення проти неї додаткових санкцій. Новий держсекретар США Джон Керрі, зустрічаючись в четвер у Вашингтоні з генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном, заявив, що міжнародне співтовариство має "відповідним чином відповісти" на провокаційні дії КНДР.