Іранська влада 13 липня заявила про переговори зі Сполученими Штатами щодо обміну ув’язненими. Про це повідомляє Радіо Свобода.
Речник уряду країни Алі Рабіеї підтвердив заяву раніше представника США в Ірані Роберта Маллі з цього приводу.
«Ці переговори тривають і, якщо вдасться досягнути будь-якого прийнятного рішення, це буде оголошено», – йдеться в заяві Рабіеї.
Напередодні речник міністерства закордонних справ Саїд Хатібзаде заявив, що голова МЗС Джавад Заріф «запустив у дію план з обміну всіма іранськими та американськими ув’язненими».
Тегеран утримує кількох ув’язнених, які мають подвійне громадянство, у тому числі кількох людей, які мають також паспорт США. Це викликає критику правозахисників, які звинувачують Іран у використанні затриманих як заручників, аби домагатися поступок від інших країн.
На минулому тижні представник США з питань Ірану Роберт Маллі заявив, що президент країни Джо Байден наполягає на звільненні всіх американців, утримуваних Тегераном, і не прийме «часткової угоди».
У коментарі каналу NBC Маллі назвав випуск американців, затриманих в Ісламській республіці, «пріоритетом» і зазначив, що переговори з Іраном «досягли певного прогресу».
У червні 2020 року Іран звільнив американського військового Майкла Вайта, якого утримував близько двох років. Натомість у США випустили лікаря ірансько-американського походження Маджида Тагері, який провів 16 місяців за ґратами за порушення санкцій США проти Ірану.
Нагадаємо, що Америка та Іран за посередництва Великої Британії, Китаю, Франції, Німеччини, Росії та ЄС, ведуть переговори про відновлення ядерної угоди, яка була зруйнована в часи президенства Дональда Трампа в США. Однак зараз яскравого успіху у дипломатичних переговорах немає, тим часом США та Іран наближаються до критичної точки. У відповідь на американські санкції Іран постійно порушував положення угоди, розширюючи свою ядерну діяльність, випробовуючи вдосконалені центрифуги та накопичуючи збагачений уран. У травні Міжнародне агентство з атомної енергії підрахувало, що Іран наближається до створення ядерної бомби.