UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іран ввів санкції відносно посла США в Іраку

Санкції стали відповіддю на санкційну політику США.

Іран ввів санкції щодо посла США в Іраку в п'ятницю, зіславшись на "терористичні" акти проти його інтересів, у відповідь на те, що Вашингтон вніс в чорний список посланця Тегерана в Багдаді.

Метью Тюллер і два інших дипломата США в Іраку «ефективно брали участь в організації, фінансуванні, керівництві і скоєнні терористичних актів проти інтересів уряду або громадян» Ірану, йдеться в заяві міністерства закордонних справ, опублікованому в Twitter, передає AFP.

Він також звинуватив їх у причетності до вбивства високопоставленого іранського генерала Касема Сулеймані в результаті удару американського безпілотника біля аеропорту Багдада в січні, «підтримці екстремістських і терористичних угруповань» і здійсненню санкцій США проти Ісламської республіки.

Двоє інших дипломатів - заступник Тюллера Стів Феджин і Роб Уоллер, глава консульства США в Ербілі, столиці північного Курдистану Іраку.

«Антиіранські кроки не залишаться без відповіді», - написав у Твіттері офіційний представник міністерства закордонних справ Ірану Саїд Хатібзаде.

Читайте також: Понад 120 компаній можуть потрапити під санкції США проти «Північного потоку-2»

У четвер Вашингтон ввів нові санкції відносно п'яти іранських організацій за «нахабні спроби» втрутитися у вибори в США 3 листопада, при цьому Тегеран категорично відкинув звинувачення.

США також окремо занесли в чорний список посланця Тегерана в Багдаді Ірадж Масджеді, назвавши його «близьким радником» Сулеймані.

У відповідь Масджеді сказав державним ЗМІ, що він «радий почути новини» про те, що «терористичний і злочинний режим Сполучених Штатів знову включив мене в список своїх несправедливих санкцій разом з 80 мільйонами іранців».

Напруженість між заклятими ворогами Тегераном і Вашингтоном посилилася після того, як президент США Дональд Трамп відмовився від знаменної ядерної угоди з Тегераном і світовими державами і знову ввів караючі санкції.

Вони спалахнули в січні, коли в результаті удару американського безпілотника був убитий Сулеймані, який очолював загін Кудс Вартових ісламської революції.