UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іран відправить главу МЗС із візитом до Дамаска, щоб продемонструвати підтримку режиму Асада

Союзники диктатора Асада намагаються реагувати на раптове просування повстанців у Сирії.

Очікується, що міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі відвідає Дамаск на знак підтримки сирійського режиму, який намагається відповісти на найсильніший за останні роки виклик після раптових успіхів ісламістських повстанців, які захопили контроль над Алеппо, повідомляє The Guardian.

Читайте також: Туреччина вдарила по терористах у Сирії та Іраку

Арагчі заявив журналістам, що в неділю, 1 грудня, він вирушить до Сирії, щоб продемонструвати рішучість підтримки з боку Тегерана режиму Башара Асада. Після цього Арагчі очікують у турецькій столиці Анкарі, в той час як союзники і противники Дамаска намагаються реагувати на раптове послаблення позицій Асада на півночі Сирії.

“Ми твердо підтримуємо сирійську армію і уряд”, - сказав глава МЗС Ірану.

Асад кілька днів не з'являвся на публіці на тлі раптового наступу бойовиків з угруповання “Гайят Тахрір аш-Шам”, які менш ніж за тиждень пройшли через міста й села на північному заході Сирії та взяли під контроль Алеппо — друге за величиною місто країни.

Сирійський диктатор здійснив низку дзвінків до регіональних союзників у Багдаді та Абу-Дабі. Асад вважає, що його режим “здатен за допомогою союзників і друзів” дати відсіч раптовому повстанському наступу.

Раптова втрата Алеппо, схоже, збентежила прихильників Асада за кордоном. У суботній, 30 листопада, телефонній розмові між міністром закордонних справ Росії Сєргєєм Лавровим і Арагчі обидва “висловили стурбованість у зв'язку з небезпечною ескалацією в Сирії”.

Арагчі разом зі своїм сирійським колегою також звинуватив США та Ізраїль у раптових територіальних здобутках ісламістських бойовиків на північному заході Сирії. За останній рік Ізраїль різко збільшив кількість авіаударів по іранських цілях у Сирії на тлі посилення регіональної конфронтації з Тегераном і його маріонетками.

Штати заперечили свою причетність до руху повстанців та повідомили, що стежать за ситуацією в Сирії.

Представник Ради національної безпеки США Шон Саветт пояснив, що залежність режиму Асада від підтримки з боку Росії та Ірану спровокувала нинішню нестабільність.

Читайте також: Нетаньягу скликав термінову нараду з розвідкою щодо можливого краху режиму Асада в Сирії – ЗМІ

Асад придушив народне повстання, яке піднялося проти нього в 2011 році, перш ніж воно переросло в криваву громадянську війну, що послабила контроль диктатора над країною і зробила його залежним від союзників, зокрема, від Тегерана та Москви.

Режим у Дамаску вже давно покладається на іноземну підтримку, особливо це було помітно під час битви за відновлення контролю над Алеппо у 2016 році, де вирішальну роль зіграла російська авіація. Крім того, сирійський уряд значною мірою покладається на іранські сили на місцях.