Іран відмовився від будь-яких компромісів, яких вдалося досягти під час попередніх переговорів щодо відновлення ядерної угоди 2015 року, пише Reuters, посилаючись на заяву високопосадовця Держдепу США. Вказано, що Іран привласнив собі всі компроміси та попросив більшого під час непрямих американо-іранських переговорів, що відбулися цього тижня.
Чиновник на правах анонімності розповів, що Іран продовжує провокаційно прискорювати свою ядерну програму. При цьому, за його словами, Китай і Росія спантеличені тим, як далеко Іран відійшов від своїх пропозицій на переговорах минулого тижня у Відні.
Непрямі американо-іранські переговори щодо збереження ядерної угоди з Іраном 2015 року були перервані у п'ятницю, 3 грудня. Це сталося, коли європейські офіційні особи висловили стурбованість широкими вимогами нового жорсткого уряду Ірану.
Вказано, що сьомий раунд переговорів у Відні – це перший раунд переговорів щодо відновлення ядерної угоди 2015 року з делегатами, спрямованими антизахідним президентом Ірану Ібрагімом Раїсі.
Офіційний представник Сполучених Штатів сказав журналістам, що не знає, коли відновиться наступний раунд переговорів, наголосивши, що дата менш важлива, ніж готовність Ірану до серйозних переговорів. При цьому інші офіційні особи заявили, що вони відновлять свою роботу наступного тижня.
Раніше повідомлялося, що Іран та світові держави-учасниці ядерної угоди 2015 року розпочали переговори у Відні щодо відновлення угоди. За президентства Дональда Трампа США в односторонньому порядку вийшли з ядерної угоди з Іраном. Переговори є продовженням шести раундів тих, що були призупинені у червні, щоб дозволити президенту Ірану Ібрагіму Раїсі сформувати свою адміністрацію.
Ще влітку The Economist писав, що Америка та Іран за посередництва Великої Британії, Китаю, Франції, Німеччини, Росії та ЄС ведуть переговори про відновлення ядерної угоди, яка була зруйнована за часів президентства Дональда Трампа у США. Однак тоді яскравого успіху в дипломатичних переговорах не було, тим часом США та Іран наближаються до критичної точки. У відповідь на американські санкції Іран постійно порушував положення угоди, розширюючи свою ядерну діяльність, відчуваючи вдосконалені центрифуги та накопичуючи збагачений уран. У травні Міжнародне агентство атомної енергії підрахувало, що Іран наближається до створення ядерної бомби.