Протистояння "око за око" між Ізраїлем та Іраном викликало занепокоєння щодо ескалації, яка може втягнути Близький Схід у повномасштабну війну. Такий сценарій залишається малоймовірним, оскільки ні Ізраїль, ні Іран не виграють від повномасштабного конфлікту. Але в той час, як Ізраїль відчуває себе підбадьореним, Іран перебуває в стані обороні. Головний інтерес Ірану — самозбереження. Він хоче захистити свої ядерні об'єкти всередині Ірану і свої ресурси на Близькому Сході, в основному збройні угруповання, які він підтримує, найціннішим з яких є "Хезболла", зазначає The Guardian.
У той час як Ізраїль веде повномасштабний наступ на ХАМАС, який спричинив величезні руйнування в Газі, він відповідає на атаки інших маріонеток Ірану шляхом стратегічної відплати. Його удари були спрямовані проти майже 300 бойовиків "Хезболли", яких було вбито. У Сирії Ізраїль атакує склади зброї й військові бази підтримуваних Іраном угруповань. Збитки, завдані Ізраїлем в результаті цих атак, значно перевищують збитки, яких Ізраїлю завдали підтримувані Іраном маріонетки, вважає газета.
Вразливість Ірану була ще більше підкреслена, коли союзники Ізраїля, в тому числі США і Велика Британія, взяли участь в оборонній операції проти ракетної атаки Ірану на Ізраїль 13 квітня. У той час як Ізраїль може похвалитися такою залізною зовнішньою підтримкою, Іран і його маріонетки, по суті, залишилися наодинці.
Применшення Іраном значення подальшої атаки на Ісфахан 19 квітня, яку багато хто приписує Ізраїлю, відповідає його прагненню обмежити пряму конфронтацію з Ізраїлем. Іран знає, що, атакуючи Ісфахан, розташований поблизу ядерних об'єктів, Ізраїль надсилає йому сигнал про те, що Ізраїль може зробити й куди він може дійти.
Оцінювати позицію Ірану переважно через атаки відплати у квітні 2024 року було б недалекоглядно. Загальна картина показує, що руки Ірану зв'язані. Ізраїль продовжуватиме користуватися цією вразливістю, щоб ще більше збентежити Іран і спробувати поступово вивести з ладу його маріонеток.
Нагадаємо, що газета The Telegraph писала, що Іран обрав шлях самознищення. Адже Тегеран не може виграти війну проти Ізраїля, але небезпека полягає в тому, що його лідери занадто ірраціональні, щоб визнати це. Більше про конфлікт між Іраном та Ізраїлем пише завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак у статті "Іран атакував ракетами Ізраїль. Чи розпочнеться на Близькому Сході нова війна?".