UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іран розробив свій перший пілотований космічний корабель

Тегеран самостійно запустив три супутники і не збирається зупинятися на досягнутому. Іран може стати п'ятою космічною наддержавою з пілотованою космонавтикою.

Іран оголосив про завершення розробки проекту першого в історії країни пілотованого космічного корабля, його проект підготували фахівці Лейла Халаджзаде і Мехран Шамсом з університету Хаджі Насир.

Іранський космічний корабель зможе здійснювати польоти навколо Землі на низькій орбіті протягом кількох годин. Проект передбачає, що корабель буде монтуватися з декількох модулів, в одному з них буде знаходитися апарат для космонавтів - корабель зможе прийняти на борт до трьох осіб.

Раніше Тегеран повідомляв про плани запуску космічного апарату з людиною на борту до 2020 року. У разі здійснення цих планів Іран може стати п'ятою космічною наддержавою з пілотованою космонавтикою. Іранська влада повідомляла, що до 2021 року країна має намір стати лідируючою аерокосмічною державою регіону. У лютому поточного року іранський президент Махмуд Ахмадінеджад заявив, що готовий після відходу у відставку стати першим космонавтом країни.

Вперше Тегеран запустив свій супутник Omid ("Надія") на орбіту Землі в 2009 році. Запуск був приурочений до 30-річчя ісламської революції 1979 року і зробив країну дев'ятою космічною державою зі своїми ракетами-носіями.

Загалом Іран самостійно запустив три супутники і не збирається зупинятися на досягнутому. Іранські ЗМІ повідомляли також про запуск у космос мавпи, яка успішно повернулася на Землю на борту спеціального апарату.

На Заході стурбовані планами Ірану з освоєння космосу і сумніваються в мирному характері його космічної програми. У свою чергу, Ісламська Республіка запевняє, що національні космічні програми будуть використовуватися лише в мирних цілях освоєння навколоземного простору. !zn

Читайте також:

Іранських школярів навчать боротися з безпілотниками

Іран і Зімбабве підписали таємну ядерну угоду про постачання урану для ядерної бомби

Іран відкрив центр стеження за космічними об'єктами