UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іран розглядає пропозиції ЄС щодо ядерної угоди, але вимагає гарантій  

Тегеран хоче перевірити, чи забезпечують ці пропозиції виконання його вимог.

Іран вважає, що пропозиції ЄС щодо відновлення ядерної угоди можуть бути припустимими, але мають бути враховані вимоги Тегерана в деяких сферах. Зокрема, іранський дипломат, який обізнаний з переговорним процесом, сказав журналісту ІРНА, що пропозиції Європи поки що розглядаються з погляду гарантій, надійності та зняття санкцій.

«Ісламська Республіка Іран розглядає отримані пропозиції від Європи на переговорах, щоб переконатися у забезпеченні виконання своїх вимог іншою стороною», - заявив дипломат.

Іран хоче перевірити те, чи забезпечують ці пропозиції виконання його вимог у різних сферах, у тому числі гарантій та зняття санкцій.

Видання The Wall Street Journal раніше повідомило, що ЄС оголосив свої пропозиції щодо гарантій, але, посилаючись на слова європейського дипломата, пропозиції, з одного боку, мають гарантувати умови для Ірану, а з іншого — охопити усі питання на переговорах.

Останній раунд переговорів щодо скасування санкцій відбувся у Відні минулого тижня. Іран заявив, що обговорить політичні претензії, пов'язані з гарантіями, а також гарантії, які можуть заслуговувати на довіру.

Крім того, представник офісу президента Ірану Мохаммад Джамшиді, посилаючись на переговори президента з лідерами Китаю, РФ та Франції, сказав, що Іран підкреслив позицію щодо гарантій і після цього можна досягти остаточної угоди.

Читайте також: Повернення до ядерної угоди залишається найкращим рішенням для США, Ірану та світу – Блінкен

Іранська ядерна угода була досягнута у 2015 році між Іраном та США, Великою Британією, Росією, Францією, Китаєм, Німеччиною, ЄС. Іран погодився обмежити свою ядерну діяльність і допустити міжнародних інспекторів в обмін на скасування руйнівних для країни економічних санкцій.

У 2018 році США під керівництвом Дональда Трампа вийшли з угоди і відновили односторонні санкції проти Ірану. Інші учасники угоди поставилися до цього скептично. Іран оголосив про поетапне скорочення своїх зобов’язань. 

Адміністрація президента Джо Байдена демонструє готовність до відновлення ядерної угоди з Тегераном. У жовтні 2021 року Іран погодився відновити переговори щодо ядерної угоди. У червні 2022 року переговори відновилися частково - між Іраном і Євросоюзом

Докладніше про перспективи підписання нової ядерної угоди читайте у статті Миколи Замікули «Іран на порозі створення ядерної бомби».