UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іран пропонує Заходу вигідну співпрацю в нафтовій сфері в обмін на скасування санкцій

Енергетичний сектор Ірану потребує мінімум $ 185 млрд інвестицій.

Іран готовий запропонувати вигідні контракти міжнародним нафтовим компаніям, якщо санкції будуть зняті після укладення угоди, пише The Wall Street Journal.

Іран готовий запропонувати довгострокові і прибуткові контракти міжнародним нафтовим і газовим компаніям, про це йде мова в попередньому договорі Тегерана з інвесторами.

На думку віце-президента з інвестицій та фінансування в Національній іранській нафтовій компанії Алі Кардора, такі умови будуть тільки стимулом для Ірану більше видобувати.

Енергетичний сектор Ірану потребує мінімум $ 185 млрд інвестицій протягом наступних шести років, сказав перший заступник нафти країни Амір Заманінія.

Великі американські нафтові компанії залишили Іран ще в 1979 році. Але недавні переговори просунулися, іранські офіційні особи і керівники нафтових компаній почали зустрічатися часто.

Що стосується європейських компаній, то, приміром, на недавній міжнародній конференції, головний виконавчий директор італійської компанії Eni Клаудіо Дескалзі заявив, що його компанія і інші не повернуться в Іран без поліпшення контрактних домовленостей. "Ми втратили так багато грошей, що ми повинні змінити умови", - говорить він.

Агентство Bloomberg раніше писало, що Іран намагається роздобути кошти на відновлення своєї нафтової промисловості. Видання прогнозувало, що ймовірно, Тегеран в гонитві за інвестиціями зробить більш комерційно привабливі пропозиції, ніж його регіональні конкуренти, включаючи Ірак та Алжир.

30 червня, як очікується, буде укладена остаточна угода з Іраном щодо ядерної програми.

Повідомлялося, процес переговорів щодо ядерної програми Ірану істотно сповільнилося. 12 червня у Відні пройшов черговий раунд переговорів. Тегеран наполягає на тому, щоб у міжнародних інспекторів не було доступу на військові бази Ірану, тоді як для Заходу дана умова є одним з основних.

Держдепартамент США підкреслив, що Іран повинен надати необхідний доступ інспекторам. За словами прес-секретаря Держдепу Джеффа Ратко, без інспекцій процес скасування санкції не відбудеться.