Тегеран успішно здійснив запуск мавпи в космос, повідомляє в суботу агентство АР з посиланням на сайт іранського президента Хасана Рухани.
У повідомленні наголошується, що в ракеті-носії "Паджонеш", яка використовувалася для запуску, вперше було використано рідке паливо. Капсула з мавпою по кличці Фаргам повернулася на Землю, тварина здорово, йдеться на сайті.
Іранське Держтелерадіо уточнює, що супутник "Кавошгар-7" був виведений ракетою на висоту 120 км від Землі, що вважається важливим кроком на шляху виходу іранського космонавта в космос. Коли був здійснений запуск ракети, невідомо.
У січні 2013 року Іран запустив ракету-носій для виводу на орбіту так званої "капсули життя" - апарату, на борту якого перебувала мавпа. Ракета доставила апарат на висоту понад 120 км, після чого капсула з мавпою повернулася на Землю.
Раніше в ISA повідомили, що запуск мавпи в космос є підготовчою частиною проекту, що передбачає політ у космос людини. Його планується здійснити у найближчі 5-8 років.
Супутники "Кавошгар" ("Дослідник") зазвичай використовуються для дослідження, отримання зображень верхніх шарів атмосфери і вивчення різних її шарів, проведення досліджень, пов'язаних з полюсами, наприклад північних сяйв, досліджень космічних випромінювань, наприклад, рентгенівського, ультрафіолетового та інфрачервоного, біологічний досліджень, запуску в космос дрібних живих істот, вивчення росту стовбурових клітин в космосі, вивчення зірок, спостереження за сонцем, вивчення затемнень, слабкою гравітації, розвитку космічних технологій. !zn
Читайте також:
Іран подарував Росії безпілотник власного виробництва
В Ірані стартував конкурс творів мистецтв "Смерть Америці"
За розмову з Обамою Роухани на батьківщині закидали черевиками і яйцями