UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іран обіцяє зміцнювати ракетний арсенал країни у відповідь на плани США про нові санкції

Заява Тегерана послідувала після того, як іранський президент висунув вимогу збільшити виробництво ракет в Ірані у зв'язку з повідомленнями ЗМІ про те, що США готують новий пакет санкцій.

Міністр оборони Ірану Хосейн Дехкан пообіцяв прискорити роботу по оснащенню збройних сил країни ракетами згідно з розпорядженням президента Хасана Рухані, повідомляє іранський телеканал "Прес-ТБ".

"З урахуванням останніх ворожих кроків, зроблених США, і відповідно з пріоритетами, розставленими президентом (Ірану – ред.) ми збільшимо швидкість і масштаб нашої діяльності в тому, що стосується ракет", – сказав він.

Ця заява прозвучала після того, як Рухани днем раніше зажадав збільшити виробництво ракет в Ірані у зв'язку з повідомленнями ЗМІ про те, що США готують новий пакет санкцій у зв'язку з іранською програмою з розробки балістичних ракет.

Заступник командувача елітного іранського Корпусу вартових Ісламської революції Хосейн Саламі, зі свого боку, підтвердив готовність військових виконати розпорядження президента.

"Прес-ТБ" нагадує, що верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї раніше попереджав, що буде вважати будь-які нові санкції проти Ірану порушенням умов укладеного з "шісткою" угоди з врегулювання іранської ядерної проблеми.

Зі свого боку, заступник голови МЗС Іраку Аббас Аракчі заявив, що, на думку Тегерана, іранська програма з розробки балістичних ракет ніяк не пов'язана з угодою з "шісткою" по атому, і тому Тегеран не зобов'язаний згортати роботи, пов'язані з ракетними технологіями.

Разом із цим, напередодні видання The Wall Street Journal пише, що Білий дім вирішив відкласти введення нових санкцій проти Ірану. Трохи раніше WSJ з посиланням на неназваних американських чиновників інформувало, що офіційний Вашингтон готує нові санкції проти компаній та осіб, які підозрюються у причетності до іранської програмі розробки балістичних ракет.

У жовтні і листопаді Іран провів несанкціоновані випробування двох балістичних ракет. У жовтні угода щодо ядерної програми Ірану, що булапідписана 14 липня, набула чинності. Згідно з документом Тегеран йде на цілий ряд поступок в питанні своєї ядерної програми. У відповідь західні країни почнуть поступову скасування економічних санкцій проти Ірану.

У зв'язку з цим президент США Барак Обама також віддав розпорядження підготувати документи для скасування санкцій проти Ірану.

Між тим, Віктор Каспрук у статті для DT.UA Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога? зазначає, що угода не містить достатньо механізмів для того, щоб перешкодити Ірану і далі нести ядерну загрозу.