UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іран і Греція ведуть переговори про постачання іранського газу в ЄС

Іран може збільшити поставки газу в Європу через грецькі термінали.

Греція та Іран, які вже домовилися про постачання нафти, зараз ведуть попередні переговори про постачання іранського газу для грецьких потреб та подальшого транспортування в інші країни Європи, заявив міністр енергетики Греції Панос Скурлетис агентству Bloomberg.

У січні сторони вже домовилися, що Іран буде поставляти нафту переробної компанії Hellenic Petroleum SA і викуповувати нафтопродукти з її НПЗ. Мабуть, це перша подібна угода Тегерана з європейською компанією після скасування міжнародних санкцій, і вона відкриває дорогу до співпраці в газовій галузі, сказав П. Скурлетис.

"Ясно, що Іран хоче почати продаж свого природного газу в зрідженої формі, використовуючи морські перевезення, і Греція в цьому зацікавлена", - зазначив міністр.

За його словами, однією з точок прийом іранського газу може стати регазифікаційний термінал "Ревитусса" поблизу Афін, другий - запланований, але поки не побудований термінал в Александруполисе на північному сході країни.

Іранські компанії вже висловили бажання до створення спільного підприємства з грецької держкорпорацією DEPA для будівництва та експлуатації плавучого СПГ - заводу поблизу Александруполіса, додав Скурлетис.

У Ірану поки немає власних потужностей для скраплення газу, і National Iranian Gas Export Co. планує використовувати вільні потужності СПГ-терміналу в сусідньому Омані.

У середині січня 2016 року ЄС та США зняли з Ірану санкції. Відразу після цього Тегеран збільшив нафтовидобуток на 400 тисяч барелів на добу, а в середині лютого Іран відправив першу партію вуглеводнів у Європу. В лютому експорт іранської нафти зріс до 1,4 млн барелів на добу, а в березні може піднятися до 1,56 млн барелів на добу. Іран має намір повернути свою частку ринку. Повідомлялося про те, що Іран буде продавати нафту в Європу зі знижкою у $ 6,5.

Зазначимо, що Іран відмовляється торгувати нафтою за долари, плануючи виставляти рахунки за поставлену нафту в євро, а також витребувати у цій валюті заморожені в рамках санкцій мільярдні активи.