UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інтернет-омбудсмен РФ запропонував експортувати технології за допомогою військової сили

Росія в силу історичних амбіцій" не може на загальних підставах брати участь у світовому розподілі праці. Експорт можливий тільки в країни, де є військова присутність РФ.

Єдиний шлях змагатися з США в конкурентній боротьбі - нав'язувати російські технології іншим країнам за допомогою "військової присутності", заявив інтернет-омбудсмен при президенті РФ Дмитро Марінічев, пише видання "Коммерсантъ"

"Ми зможемо давати технології іншим країнам, тільки коли у нас буде військова присутність. Коли в інших країн не буде альтернативної можливості не брати це у нас", - сказав Марінічев в ході слухань у Громадській палаті РФ на тему імпортозаміщення технологій, доступ до яких виявився закритий через західні санкції.

За його словами, Росія стоїть перед "досить серйозним" вибором: "Або ми знаходимося в каталізаторі військових відносин зі Сполученими Штатами і говоримо їм, що ми нове джерело сили. Але потрібно розуміти, що це означає пасивні або активні військові дії на територіях сфери впливу (США)".

Другий варіант, сказав Марінічев, піти шляхом більшості країн. "Вони просто визначилися зі своєю участю в світовому розподілі праці,- зневажливо прокоментував чиновник успіхи інших держав. - Хтось став робити машини, молоко, транзистори. Але вони змирилися з васальним положенням на світовому ринку праці, інформації і технологій. Ми з цим змиритися не можемо в силу наших історичних амбіцій, наших знань і можливостей".

При цьому захисник прав інтернет-бізнесу зробив несподівану заяву: "Я чесно і відкрито говорю - якщо ви хочете нашкодити країні, ви повинні вкладатися в підготовку IT-фахівців на території РФ. Більшої шкоди зробити неможливо". Марінічев впевнений, що підготовлений за держрахунок спеціаліст "буде молитися" на західні компанії "і першим ділом буде намагатися виїхати звідси туди".

Марінічев був призначений на свою посаду у 2014 році і відповідає за комунікацію інтернет-бізнесу і президента Росії.

30 вересня Росія офіційно заявила, що завдала авіаударів в Сирії, після того, як верхня палата російського парламенту дала президенту РФ Володимиру Путіну дозвіл використовувати збройні сили по всьому світу.