Щоб стабілізувати ситуацію в Європі і уникнути більш масштабної війни, Україні доведеться на певний час відмовитися від територій, які окупувала Росія, і сконцентруватися на розвитку решти країни.
Про це пише німецьке видання Focus з посиланням на слова експерта з питань Східної Європи у Німецькому об'єднанні зовнішньої політики DGAP Штафана Майстера. На його думку, Крим і частина Донбасу залишаться втраченими для України у короткостроковій перспективі.
"Київ міг би сконцентруватися на проведенні дуже необхідних реформ, зайнятися відновленням підірваної української економіки і покращенням соціального становища в країн", - вважає Майстер.
Він додає, що захоплені території Донбасу сьогодні стали інструментом в руках Володимира Путіна, який прагне завдати шкоди і відновити свій вплив над Україною. Приєднати окуповані території до Росії, як він це зробив з Кримом, не входить в його плани. Оскільки Донбас не становить для Кремля стратегічної цінності.
А нерішучість Євросоюзу дозволяє йому далі користуватися цим інструментом. На думку експерта, Захід помилково переклав функцію стеження за дотриманням умов перемир'я на Сході України на ОБСЄ. В організації немає необхідних засобів і обладнання, оскільки вона не військова.
"Для стабілізації ситуації навколо України необхідна масштабна інтеграція країни в ЄС. Захід повинен запропонувати Києву аналог плану Маршала, який міг би допомогти відновити українську економіку", - вважає експерт.
На його думку, зараз Євросоюз виступає зі слабкої позиції, випрошуючи у Росії дипломатичне рішення. Нещодавно, президент Росії Володимир Путін висловив сподівання, що до війни з Україною не дійде. Хоча російські військові і російська зброя вже присутні в Донбасі і задіяні у війні. На це верховний представник ЄС з питань безпеки і зовнішньої політики Федеріка Могеріні відповіла Путіну на його заяви про "малоймовірність" війни з Україною. За її словами, Путін помиляється в подібних заявах, тому що "військовий конфлікт вже триває".